Dobrý den. Nastěhovali jsme se do novostavby řadového RD. Postaveno cihla 30 cm + 14 polystyren. Energetická třída na rozhraní B/C. Dům je ve dvou patrech vybaven podlahovým topením napojeným na plynový kotel Junkers ZSB 22-3 CE a pokojový termostat CW100. Při venkovní teplotě 10°C, kdy je požadovaná teplota 22°C a skutečná teplota třeba 23°C dochází k tomu, že kotel cca každé 2 minuty sepne oběhové čerpadlo a po necelé minutě zase vypne. Nastavení je: min. teplota -10, dimenz. teplota 45, patní 25 a vliv prostoru 3. S hodnotami jsem zkoušel hýbat stejně tak jako se změnou regulace z ekviterm. optimal na ekviterm. jednoduchá, ale cyklování se mi nepodařilo odstranit. Prosím Vás o radu, jak problém vyřešit?
Dobrý den, jako první bych potřeboval upřesnit, jestli sepne jen čerpadlo nebo i nastartuje kotel (hoří). Tak jak problém popisujete, tak mi připadá, že problém je spíše v topenářské části. Zkontrolujte tlak topné vody (musí být větší než 1 bar (100 kPa); vyčistěte filtry na topné vodě a zkontrolujte, jestli je dostatečný průtok přes kotel. Jestliže se nepodaří problém odstranit, tak potřebuji lépe popsat topný systém, nejlépe s fotkami.
Dobrý večer, tlak vody byl lehce nad 1 bar, tak sem dopustil na cca 1,5 baru. Filtry nevím kde mám najít (třeba mi poradíte dle přiložené fotky). Sepnutí čerpadla doprovází občas i sepnutí hořáku, ale to jen na cca 5 vteřin. Ne vždy ale hořák sepne. Chod čerpadla je různý od 1 - 5 min. Nevím, zda nemůže být třeba chyba v tom, že je požadavek na teplotu vody 25st a skutečná teplota v okruhu je 23st. Předem Vám děkuji za odpověď.
Dobrý den, pořád bych viděl chybu v nedostatečném průtoku.
Filtr je to mosazné Y na pravé trubce pod kotlem. Je v něm sítko, které musí být perfektně čisté. Protože je filtr namontovaný sítkem dolu, tak po vyčištění (máte uzavřené oba kohouty; horní bude nejspíše na šroubovák; dolní červená klička) otevřte na chvilku rázově spodní kohout (červenou kličku), aby se vyplavil i kal, který spadl dolu při vyndávání sítka (pozor vystříkne voda; dělat při studeném kotli). Podle fotky to vypadá, že se to dlouho nedělalo, tak si připravte nové těsnění nebo těsnící provázek (pásku).
Na plováčcích v podlahovém rozdělovači byste se měl pohybovat určitě nad 2 l/min spíše kolem 3 l/min. Pokud toho nebude dosahovat ani po vyčištění filtru, tak zkontrolujte poslechem přes šroubovák chod čerpadla (ostrou hranu šroubováku na tělo čerpadla, případně na trubku co nejblíže ke kotli; násadu těsně přitiskněte na ucho; musíte slyšet proudění vody; dělat, pokud kotel nehoří), jestli není zaseknuté (není-li dobře upravená topná voda, tak zaroste přes léto vodním kamenem). Jestliže poběží, zkuste navýšit jeho výkon (přepínač z boku čerpadla; určitě stupeň 2 v případě nedostatku stupeň 3).
Odesílatel: dj89@seznam.cz
Poslední komentáře