Dobrý den, dostal jsem do správy menší kotelnu, kde jsou v kaskádě dva kondenzační kotle Baxi, dva okruhy topení, jeden nepřímotopný zásobník nabíjený čerpadlem z anuloidu a celé to řídí regulace AMiT AMiNi4DW2. U zásobníku je cirkulační čerpadlo Wilo o výkonu 325w, které běží nonstop. Není to efektivní, a tak jsem se snažil v regulaci nastavit časový plán na spínání tohoto čerpadla. Regulace mě pustí do menu. Rozkliknu položku TUV a mohu vybrat nastaveni časového plánu cirkulace. Po otevření této volby si mohu vybrat jaký požadují den nebo celý týden a čas prvního okna. Když nastavím požadovaný počáteční čas, přehodí mě to na volbu, kde svítí nula a když hodnotu zvýším nebo snížíme naskočí mi na výběr rozmezí 15 až 28. Vůbec nevím, co tato hodnota znamená a ať nastavím cokoliv cirkulační čerpadlo v režimu automat stále jede pořád. Obracím se na Vás, jestli netušíte, kde by mohl být problém? Servisní firma semnou ani s SVJ nekomunikuje. Velice děkuji za Váš čas a názor.
Dobrý den, nedávno jsme spolu komunikovali., kde jsem potřeboval poradit a vy jste mi pomohl. Za což Vám děkuji. Opět potřebuji poradit, tentokrát s obrazovkami v DS. Vytvářím SW do řídícího systému AMiNi4DW2 a když vložím do obrazovky menu, nebo menuscreen, tak po otevření editace dvojklikem na prvek, nemohu zde nic nastavit. Ani jednu položku v řádcích, když na ně poklikám, tak se nic neděje, jen se označí. Děkuji za radu.
Jméno obrazovky je rezervované slovo, a proto musí být jedinečné v celém projektu. Pokud si stejně nazvete např. proměnnou tak nejde použít ve skriptu (jde to, ale nefunguje :-)). Například chcete-li přiřadit stejně nazvané proměnné hodnotu, tak je vyhlášena chyba, protože není jasné, jestli se jedná o proměnnou nebo obrazovku. V příštích verzích detka bude možná jméno obrazovky zvýrazněno jako rezervované slovo nebo bude tato nefunkčnost odstraněna např. interním přejmenováním obrazovek. Též tomu lze předejít vhodným (nekolidujícím) pojmenováním obrazovek. Přikláním se k číslování obrazovek a tím dodržení logického stromu LCD. V tabulce obrazovek se obrazovky řadí podle jména, a tudíž může vzniknout pěkný chaos, pokud obrazovkám dáváme jen jména (logický sled je totálně fuč). Proto se přikláním ke konvenci ObrXXX_YYY (X – číslo; Y – jméno). Při použití této konvence je řazení obrazovek podle vámi zvoleného logického stromu (řazení podle jména nyní spíše podle čísla) a tím je zachována struktura a zároveň je obrazovka snadno dohledatelná podle jména. Ale to jen na okraj :-).
Je možné na řídicí systém AMiT připojit dva LCD (ať už stanice s integrovaným LCD + externí LCD, nebo stanice a dva externí LCD)? Hardwarově by to neměl být problém, ale co sw? Budu moc obsluhovat dva rozdílné LCD? Toto možné není, v DetStudiu můžete zvolit jen jeden terminál/displej a pokud byste použil PSP3, tak v něm byste mohl mít nadefinovány dva terminály/displeje, ale aktivní by byl jeden nebo popřípadě druhý. Řešení je v současné době jen použití dalšího řídicího systému, např. ART4000, který má totožné tlačítka a displej jako APT1000. Nestálo by za to, aby byl nějaký terminál např. po MODBUSu?
Tam kde je potřeba dotykový panel chránit před mechanickým poškozením ochranou fólií, nebo potřebujete lacinější variantu APT300, tak je toto celkem dobrá volba (už jsme jich více nasadili a bez problémů). Musíte mít ale na paměti, že tento panel je dost programově omezen (časový program je problém), dále tento panel komunikuje po Modbusu a tím jste také dost omezeni, ale na jednoduché aplikace je dobrý. Ukázku obrazovky ze stroje pro biochemické laboratoře vidíte na obrázku vpravo.
Poslední komentáře