Zajímavé weby

Weby co stojí za zhlédnutí.

Zajímavé weby

Na této stránce bych rád uveřejňoval odkazy na webové stránky, které mě nějak oslovily, pobavily nebo jinak přispěly k mé spokojenosti.

 

Toto je nekomerční stránka, tak za tím nehledejte to, co tam není. Odkazy na stránky budou uveřejňovány nepravidelně formou krátkých zpráv tj. odkazem a jednoduchým popisem stránek.

www.pohonnatechnika.cz
Portál široce se zabyvající pohonnou technikou.

http://www.tzb-info.cz/
  Portál TZB-info je oborový zdroj informací zaměřený na stavebnictví, úspory energií a související obory nazývané souhrnně technická zařízení budov (zkratka TZB). Zabývá se přednostně stavebními obory souvisejícími s budovami a hospodařením s energiemi v budovách.

http://forum.amit.cz/
Fórum pro uživatele výrobků firmy AMiT, spol. s r.o.

http://pete-ka.cz/
Web týkající se řídicích systému AMiT, fotovoltaiky Solyndra a dalších zajímavých věcí.

http://programujte.com/
Portál je zaměřen na vše kolem informačních technologií (IT), mezi které patří programování, grafika, webdesign, strojírenství - design, elektrotechnika, počítačové sítě, ale i vědní obory jako matematika, fyzika, právo, bioinformatika či umělá inteligence. Dále se věnuje recenzím počítačové literatury, recenzím středních a vysokých škol - unikátní projekt pro každého potencionálního uchazeče o studium - a samozřejmě dennímu a čerstvému zpravodajství z oblastí IT jak z České a Slovenské republiky, tak i ze světa.

http://mozektevidi.cz/
Zajímavý web, který se týká internetové bezpečnosti a věcí s tím spojených.

http://legutko.cz/
Hledáte šikovného maráka pro vaši realizaci? Tohoto můžu jen doporučit ;-)

 

Vývojové diagramy z webu programujte

   Při procházení webu http://programujte.com/ jsem narazil na články o vývojových diagramech, které mě oslovili jak stylem, tak hlavně obsahem, který je hodně podobný mému stylu programování. Jelikož to píší lidé, kteří evidentně vědí, o čem píší a jsou tam zmíněné zásady, které pořád připomínám začátečníkům, tak jsem si jednotlivé články stáhl do PDF formátu pro svojí osobní potřebu, ale poté jsem došel k rozhodnutí, že není fér si takové kvalitní informace „syslit“ jen pro sebe. Uvedené zásady a postupy jsou dobře popsané a hlavně je třeba si uvědomit, že nejsou platné jen pro vývojové diagramy, ale hlavně pro tvorbu algoritmů. Pro začátečníky v programování bych to zařadil jako povinnou četbu.

   Protože nechci vykrádat obsah na zmíněném webu, ale upozornit na tento kvalitní obsah, tak v přiloženém PDF nebudu dále rozšiřovat kapitoly a další pokračování si budete muset vyhledat na webu http://programujte.com/. V PDF souboru jsou kapitoly 1 až 11 a pod nadpisy jednotlivých kapitol naleznete odkaz na originální články. Přeji příjemné čtení.

Soubory: