Etatherm

Individuální regulace místností.

Individuální regulace místností

► Programem řízené vytápění jednotlivých místností Etatherm

 

www.etatherm.cz

Připravil jsem pro Vás pár drobností k programu KonWin, kterým se ovládají řídící jednotky firmy Etatherm, pokud nejste maniak, který to zvládne tlačítky.

Pokud má někdo zájem o vytápění jednotlivých místností, bylo by dobré se podívat na oficiální www stránky firmy Etatherm.

VITODENS 200 a ETATHERM

   Dobrý den, nainstaloval jsem nový kotel VITODENS 200–W a mám stávající regulaci ETATHERM. Pro spínání kotle jsem použil jednotku EA1, kterou mi doporučil VIESSMANN. Problém je ten, že kotel někdy topí a někdy ne, bez ohledu na to, že ETETHERM sepne relé pro sepnutí kotle. Jelikož VITODENS 200–W má desítky parametrů pro nastavení není mi jasné, kde je chyba. Není tento kotel zbytečně chytrý pro řízení pomocí ETATHERM? Podle mého by stačilo, aby při sepnutí relé u ETATHERM, kotel začal topit podle ekvitermu, který je v kotli?

Nový ovládací program pro regulaci místností Etatherm

Po delší době jsem se podíval na stránky Etathermu a zjistil jsem, že je vytvořen nový ovládací program pro tuto regulaci. Tento nový program se nazývá Etherm a na rozdíl od programu KonWin je lépe připraven na ovládání více uživateli. Chybí zde přehled, kde si uživatel mohl udělat představu o rozmístnění místností a dále hromadné přepnutí, kde si uživatel mohl přepnout více adres (řídících jednotek) na jiný program (důležité hlavně u více řídících jednotek při prázdninách, dovolených atd.). Nic ale nebrání tomu mít nainstalované oba dva programy a podle potřeby je střídat.

Etatherm - radiátory

Dobrý den, chci přes počítač regulovat jednotlivá otopná tělesa (Jaga) v byte 280 m2.
Je Etatherm to pravé, nebo existuje něco lepšího?

Dobrý den,
1)Pokud chcete regulovat jenom otopná tělesa, tak je Etatherm to nejlacinější a v základním komfortu to nejlepší řešení.
2)Pokud chcete regulovat i zdroje, nebo nestandardní věci je lepší použít systém RStop.
www.rstop.wz.cz (individuální přístup, jiný systém kabeláže, SW)
3)Pokud chcete vyloženě komfortní ovládání a nechcete být vázán technickým provedením topením, větráním, klimatizací atd., tak je namístě volně programovatelný automat + vizualizace. Nejlepší zkušenosti mám s řídícím systém AMiT
www.amit.cz + vizualizací ControlWeb www.mii.cz Z volně programovatelných systémů je z mého pohledu technicky výborný a nejlacinější.
Další možnosti mě z podaných informací nenapadají.

Odesílatel: pavel@so.cz

Zkušenosti se systémem etatherm

1. Pokud Vám nejde komunikace s žádnou řídící jednotkou, tak první co udělejte-kontrola jestli je na všech zobrazen čas s blikající tečkou. Může se stát, že vlivem rušení v síti jednotka skočí do nedefinovatelného stavu a shodí celou síť. Jednotka se pozná, že na LCD není výše popsaný čas. Pokud takovou jednotku najdete, vyndejte trafo z 230V a alespoň 1. MINUTU jí nechte vypnutou, po zapnutí by mělo být vše v pořádku.

Užitečné drobnosti etatherm

1) Letní režim je vlastně 97. program.
2) Přechod ze zimního – na letní čas a zpět se děje automaticky.
3) Pokud máte víc než jeden ventil na jedné adrese (mohou být až 3), tak každý zvlášť reguluje na nastavenou teplotu, ale v počítači je zobrazena jen nejnižší teplota.
4) V programu je velmi dobrá nápověda, ale jednoduché (blokové) schéma jak má uživatel postupovat nejsou schopni vytvořit. Proto jsem se rozhodl takové schéma udělat a poslat jim ho ke konzultaci. Schéma je níže uvedeno v download jako PDF:

Soubory: 

Stránky