Prostorová regulace

Prostorová regulace, regulátory, termostaty atd.

Bosch CW400 – asi chyba software

   Zdravím, mám problém s režimem "redukovaný provoz" u CW400. Konfigurace otopného systému – 2x otopné okruhy + ohřev TUV: kotel Junkers KBR30, 2xCR100-dálkové ovládání, řízení CW400, 2x MM100 – spínací oduly čerpadel a 3C ventilů.
   Vše funguje OK pouze režim "redukovaný provoz" (temperování) nefunguje správně. I v tomto režimu vytápí kotel na denní komfortní teplotu. Pánové z technické podpory Junkers + Bosch + Buderus jsou s vědou v koncích. Všechny jejich návrhy vedly k paralelnímu posunu ekv. křivky, tedy v ovlivnění všech režimů – nežádoucí stav. Nemáte s CW400 nějaké zkušenosti, jak to vyřešit??? Hezký den.

Ekvitermní regulace BOSCH CT 200

   Dobrý večer, stávající mrazy prověřili nastavení mojí ekvitermní křivky. Při nízkých venkovních teplotách je v místnosti tepleji, než by mělo být. Jak jsem tepleji, pochopil z Vaší instrukce je třeba snížit křivku na nižší číslo.
Můj systém nastavení Ekvitermní regulace (Bosch CT 200) má dvě možnosti – patní bot koncové křivky a koncový bod topné křivky.
Mám-li provést snížení křivky na nižší číslo, znamená to snížit patní bod topné křivky? Pochopil jsem to správně. Předem dekuji

Výměna bimetalového termostatu za digitální

   Dobrý den, pane Valtere, budeme vyměňovat termostat (z bimetalového na digitální). Od výrobce víme, že zvolený termostat s kotlem bude fungovat (Junkers Eurostar ZE/ZW 24-3 a Auraton 2000). Od technika víme, jak kabely na kotli přepojit (2 kabely z bílého panelu namísto klemy Ls/LR, třetí kabel se ošetří bokem nezapojený – nebude zapojený ani v termostatu). Nicméně v druhém panelu (kde je nyní zapojen současný termoregulátor) je taky klema (v 8/9). Už ale nevíme, jestli se má tato klema vyndat nebo zůstat – technik se o ní nezmínil a my váháme. Nechceme kotel zkratovat. V příloze zasíláme fotku kotle. Děkujeme za případnou pomoc.

Stránky