Prostorová regulace

Prostorová regulace, regulátory, termostaty atd.

Bosch CW400 – asi chyba software

   Zdravím, mám problém s režimem "redukovaný provoz" u CW400. Konfigurace otopného systému – 2x otopné okruhy + ohřev TUV: kotel Junkers KBR30, 2xCR100-dálkové ovládání, řízení CW400, 2x MM100 – spínací oduly čerpadel a 3C ventilů.
   Vše funguje OK pouze režim "redukovaný provoz" (temperování) nefunguje správně. I v tomto režimu vytápí kotel na denní komfortní teplotu. Pánové z technické podpory Junkers + Bosch + Buderus jsou s vědou v koncích. Všechny jejich návrhy vedly k paralelnímu posunu ekv. křivky, tedy v ovlivnění všech režimů – nežádoucí stav. Nemáte s CW400 nějaké zkušenosti, jak to vyřešit??? Hezký den.

Ekvitermní regulace BOSCH CT 200

   Dobrý večer, stávající mrazy prověřili nastavení mojí ekvitermní křivky. Při nízkých venkovních teplotách je v místnosti tepleji, než by mělo být. Jak jsem tepleji, pochopil z Vaší instrukce je třeba snížit křivku na nižší číslo.
Můj systém nastavení Ekvitermní regulace (Bosch CT 200) má dvě možnosti – patní bot koncové křivky a koncový bod topné křivky.
Mám-li provést snížení křivky na nižší číslo, znamená to snížit patní bod topné křivky? Pochopil jsem to správně. Předem dekuji

Stránky