Poslední komentáře

 • Odpovědět: Kotel BAXI NUVOLA Duo-tec HT a chytrý termostat Tado   před 2 měsíce 1 týden

     Tak po pročtení anglickeho supportu tado v kombinaci s timto manuálem (https://www.baxi.cz/res/archive/017/002052.pdf), který teda nepopisuje přímo, jak otevřít tzv. rozšířené menu. (to jsem se dozvěděl až z komentařů na tado support).

     Tajemství je zvolit program 22 potvrdit a pak znova zvolit 22 a potvrdit. Pak se to rozšířené menu načte a stačí u pr. 67 navolit misto 00 (plug&play) 02 - standart OT. Snad to někomu pomůže, mě to nastavení zabralo 3 dny.

 • Odpovědět: Brötje + Netatmo, Tado   před 2 měsíce 2 týdny

     Dobrý den, jestliže ohřev TUV chodí, ale jen nahřívá bojler na maximální teplotu, tak bych to viděl na omezení maximální teploty v parametrech kotle. Pokud to není možné, tak použít kapilárový termostat osazený místo čidla, který bude rezistory simulovat nízkou a vysokou teplotu bojleru.

 • Odpovědět: Brötje + Netatmo, Tado   před 2 měsíce 2 týdny

  Dobrý den, bohužel technik, ani podpora pro Brotje mi nebyli schopni pomoci. Vyzkoušel jsem Tado, ale obdobný problém v komunikaci jako Netatmo, s tím rozdílem, že sice vytopil dle nastaveného plánu, ale vždy na maximum.

  Vzhledem k tomu, že mám 11 hlavic na radioátorech + termostat od Netatma, tak se té technologie nechci, pokud možno zbavovat.

  Hledám tedy někoho, kdo by mi navrhnul nějaké řešení, jak ponechat ohřev tepla Netatmu přes OT a ohřev TUV ovládal přes "nějaký" bypass, stačí mi jednoduché řešení, kdy kotel nahřeje na požadovanou teplotu v určitou hodinu.

  Přeposílám radu podpory Brotje:
  Pokud najdete regulaci, která má bezpotenciál výstupy zvlášť pro topení a TUV, šlo by pro „odstavení“ ohřevu vody použít „šizení“ přes relé připojením původního odporu místo senzoru(čidla) a opačně.
  Jinak aktuálně nemám žádné jednodušší systémové řešení.

 • Odpovědět: Bosch CW400 – asi chyba software   před 3 měsíce 2 týdny
  Dobrý den, mám doma tři okruhy, jeden řízený CW 400 a dva CR100. U okruhu s CW400 se tato věc nedá nastavit protože tam jsou jiné volby, jde o jiné ovládání.  Redukovaný provoz, pokud to tak nezvolíte primárně  nefunguje ale můžete volit různé teploty pro ruzné časy po půl hodině. Nicméně pro řízení nemusíte CW 400 použít a používat pro každý okruh jeden CR 100 a CW pak slouží jako obslužná jednotka. Ale ještě je zde jedna možnost, pokud používáte korekci podle teploty prostoru že se pro jeden okruh dají připojit dva řídící moduly a to CR100 a CW400 současně. To se používá pro případ, že máte nějaký rozlehlý prostor a chcete měřit teplotu prostoru na dvou místech. a řídit to podle chladnějšího teploměru.  V tomto případě se  se nastavení údajně provádí v CW 400 jako na CW400  a CR 100 slouží pouze jako dálkové ovládání, nicméně nic dalšího tam k tomu není. Věc se přepíná volbou v nastavení topných okruhu, kde je volba použít u požití CR100 "použítí minimální teploty"  Pak se předpokládá, že je CW400 ve stejném prostoru jako příslušný CR 100. Má se to pak chovat jako kdyby to řídila CW400, takže tam může být problém, protože jak píšu výše CW 400 primárně nepoužívá redukovaný provoz, tak jak je popsán u CR100. Tak je otázka, jestli náhodou nemáte tuto volbu zaškrtnutou a místo CR100 vám to neřídí CW400 Píšu to proto, protože tuto vlastnost se dvěma čidlama chci využít a u techniků u Bosch jsem se to snažil ověřit, abych to doma nemusel všechno kvůli zkoušce překonfigurovávat. Místo toho jsem je rozhodil, protože o této funkcionalitě nevěděli. Je to popsáno velmi stručně v manuálu pro instalaci.v kapitole nastavení okruhů. Strana 18. Slovně mi to tak nakonec popsali, že to prý u nich vyzkoušeli a opravdu to tak funguje. Věroslav Hájek
 • Odpovědět: Junkers ZWR 24-3 KE 23 (Zapojeni termostatu)   před 4 měsíce 1 týden
  Dobrý den, a je potřeba přepínat režim kotle? S prostorovým regulátorem je to v režimu 2. Může takto zůstat i po odpojení? Píšete "Zapomeňte vyndat klemu", má to být nezapomeňte.  
 • Odpovědět: Oprava termostat Junkers TR 200   před 4 měsíce 1 týden

     Dobrý den, toto bude nejspíše nějaký error code, ale já tabulku kódů k TR200 nemám a pochybuji, že ji seženete (toto je už pro výrobce hodně starý výrobek). Náhrada je FR 120 (tedy co já vím) https://www.junkersplus.cz/Regulator-Junkers-FR-120-d427.htm.
  Před dalšími dotazy prosím čtěte projděte sekci https://jvalter.cz/junkers-bosch.

 • Odpovědět: Porucha na TČ   před 4 měsíce 2 týdny
  U Vailant aroTHERM VWL 75/5  ( varianta split) je max. teplota TUV 55 °C.  Chyba F.737 je s nej. pravděpodobností způsobena nastavením na 61°C. Zkuste snížit.
 • Odpovědět: Kotel Junkers vs termostat Siemens   před 4 měsíce 2 týdny

  Dobrý den, ano, na Ls a LR musí být klema. Tato klema "říká" kotli, že může být v provozu.

 • Odpovědět: Kotel Junkers vs termostat Siemens   před 4 měsíce 2 týdny
     Dobrý den, pořídil jsem tedy regulátor FR120, odpojil na kotli svorky Ls a LR a připojil kabel ke svorkám 1-2-4. Po připojení regulátoru se tento tváří, že funguje, ale kotel netopí. Musí být na svorkách Ls a LR klema? Děkuji.
 • Odpovědět: Kotel Junkers vs termostat Siemens   před 5 měsíců 14 hodin

     Dobrý den, pokud předpokládáte, že kotel bude funkční déle než 3 roky, tak bych do toho šel, protože i v nejhorším případě se investice jen vrátí, ale spíše předpokládám větší návratnost z ušetřeného plynu.