Poslední komentáře

 • Odpovědět: Junkers ZWR 24-3 KE 23 (Zapojeni termostatu)   před 2 týdny 4 dny
  Dobrý den, a je potřeba přepínat režim kotle? S prostorovým regulátorem je to v režimu 2. Může takto zůstat i po odpojení? Píšete "Zapomeňte vyndat klemu", má to být nezapomeňte.  
 • Odpovědět: Oprava termostat Junkers TR 200   před 2 týdny 5 dnů

     Dobrý den, toto bude nejspíše nějaký error code, ale já tabulku kódů k TR200 nemám a pochybuji, že ji seženete (toto je už pro výrobce hodně starý výrobek). Náhrada je FR 120 (tedy co já vím) https://www.junkersplus.cz/Regulator-Junkers-FR-120-d427.htm.
  Před dalšími dotazy prosím čtěte projděte sekci https://jvalter.cz/junkers-bosch.

 • Odpovědět: Porucha na TČ   před 3 týdny 5 dnů
  U Vailant aroTHERM VWL 75/5  ( varianta split) je max. teplota TUV 55 °C.  Chyba F.737 je s nej. pravděpodobností způsobena nastavením na 61°C. Zkuste snížit.
 • Odpovědět: Kotel Junkers vs termostat Siemens   před 3 týdny 6 dnů

  Dobrý den, ano, na Ls a LR musí být klema. Tato klema "říká" kotli, že může být v provozu.

 • Odpovědět: Kotel Junkers vs termostat Siemens   před 3 týdny 6 dnů
     Dobrý den, pořídil jsem tedy regulátor FR120, odpojil na kotli svorky Ls a LR a připojil kabel ke svorkám 1-2-4. Po připojení regulátoru se tento tváří, že funguje, ale kotel netopí. Musí být na svorkách Ls a LR klema? Děkuji.
 • Odpovědět: Kotel Junkers vs termostat Siemens   před 1 měsíc 1 týden

     Dobrý den, pokud předpokládáte, že kotel bude funkční déle než 3 roky, tak bych do toho šel, protože i v nejhorším případě se investice jen vrátí, ale spíše předpokládám větší návratnost z ušetřeného plynu.

 • Odpovědět: Kotel Junkers vs termostat Siemens   před 1 měsíc 1 týden

     Dobrý den, prostorový termostat Siemens RDE 100 ovládá kotel beznapěťovým kontaktem ON/OFF (topím / netopím). Při použití termostatu s beznapěťovým kontaktem (v kotli připojené na svorky Ls a LR) se vyřadí funkce plynulé regulace výkonu. Doporučuji použít prostorový regulátor, který regulaci výkonu umožňuje (v kotli nízkonapěťové svorky 1-2-4) a provoz je rozhodně ekonomičtější, ale je potřeba mít 3 vodiče přivedené k prostorovému regulátoru, a protože je kotel už staršího data, tak už není moc na výběr z regulátorů, které umí napěťové řízení přes svorky 1-2-4.

  Děkuji za odpověď.
  3-žilový kabel tam přivedený je, protože tam původně byl zapojený regulátor TR200, který se ale porouchal.
  Podařilo se mi aktuálně najít pouze jeden vhodný regulátor "1-2-4" a sice JUNKERS FR 120. Jeho cena je ale kolem 6000 Kč. Myslíte, že se tato investice vyplatí?

  Ještě jednou moc děkuji

 • Odpovědět: Logika spínání kotle – cyklování   před 1 měsíc 1 týden

  Dobrý den, problém se zdá podobný, ale je úplně jiný, a to v použití kotle ;-)
  Viz jvalter.cz/podobny-problem-na-elektrokotli-tronic-heat-3500

 • Odpovědět: Nastavení ekvitermní křivky Baxi   před 1 měsíc 1 týden

     Dobrý večer, na přesnou odpověď mám málo informací, ale v těchto místnostech asi nemáte jiný zdroj tepla, takže ani tam bych termohlavice nedával a nastavil průtok radiátorem tak, aby dával snížený výkon (nižší požadovaná teplota). Průtok radiátorem se nastavuje buď na těle ventilu, na který nasazujete termohlavici (stupnice na kroužku – přednastavena byla měla být od topenářů podle projektu), nebo na radiátorovém šroubení na vratné vodě (imbusový šroub pod víčkem – průměr víčka cca 2 cm). Pokud jste se rozhodl hodně šetřit a ani jedno tam nemáte, tak vám opravdu nezbude použít náhradní řešení a uzavírat průtok termohlavicemi. O regulaci průtoku jsem toho už napsal tuny, čtěte můj web (jvalter.cz/prutoky).

 • Odpovědět: Plynulá regulace PID   před 1 měsíc 1 týden

     Dobrý den, nastavení Vám neřeknu, protože od stolu není možné PID regulátor nastavit a zároveň byste se nic nenaučil. Doporučuji přečíst všechny přílohy pod článkem.
     K nastavení: Podle mého si vystačíte s PI regulátorem. Složku D budete potřebovat jen v případě, jestliže bude docházet k velkým skokovým změnám teploty, například otevřením dveří pece (začněte s 1/3 P). Věnujte velkou pozornost návodu pod článkem jvalter.cz/sites/default/files/soubory/vzduch12.pdf, kde máte vše vysvětleno do detailu na velmi podobném případu. S těmito výchozími hodnotami budete schopen regulátor nastavit na prvotní základní nastavení a následně doladit.
     Zapisujte si chování soustavy včetně nastavených parametrů. Jen pokud si ani poté neporadíte, tak mi napište mail a koukneme se na to. Při další komunikaci budu předpokládat, že jste četl a pochopil všechny přílohy. Jsou to základy, bez kterých se neobejdeme.