PSP3

Manažer aplikačního software.

Procesorový modul AMAP99

   Potreboval by som terminál AMiT APT1000 a systém AMAP99, resp. u neho len vnútorný procesorový modul. Nezostalo to náhodou niekomu niekde na polici? (Do prevádzky osadenej zariadeniami AMAP99+APT130 udrel blesk s následkom "ani obraz, ani zvuk". Po rýchle potrebnej výmene za nový inovovaný AMAP99S+ nový APT130 sa to rozchodilo, a zo záujmu som zisťoval čo sa vlastne porúchalo s tým, že som čakal totálne vyhorenú elektroniku. Meraním som s prekvapením zistil, že jediná, ale fatálna chyba je jediný nefunkčný bit na portoch procesorového modulu v AMAP99, ktorý ovláda práve komunikáciu s terminálom - ten je vlastne funkčný, overené inde, ale nič na ňom nevidieť. Mojím cieľom je buď vymeniť procesorový modul, alebo použiť namiesto APT130 terminál APT1000 cez RS485) Pre upresnenie mojej situácie treba povedať, že realizácia pôvodného systému bola pred cca 20 rokmi, odvtedy som už na dôchodku, nevenujem sa už tejto práci, ale bolo by mi nesmierne ľúto to len tak vyhodiť, ak by sa mi zámer vydaril, použil by som to na výukové účely pre vnuka, ktorý práve dorastá do veku, kedy ho to začína zaujímať. Budem rád za akúkoľvek pomoc.

Proč mi stanice se zapnutým mapováním WIDů nepřenáší vzdálené proměnné?

Při zapnutém mapování WIDů se po startu přečte číslo stanice, nastavené na DIP přepínači a podle toho se pak přečíslují všechny proměnné (přemapují se podle čísla stanice). Tím se všechny proměnné (i vzdálené) změní na lokální. Přenos lokálních proměnných např. modulem ReqDb ale není možný - nejsou totiž vzdálené, takže je není odkud přenášet. U řídicího systému, u kterého jsou definovány vzdálené proměnné, NESMÍ být zapnuto mapování WIDů. Jedině pak vám bude fungovat přenos vzdálených proměnných. Proto mějte vždy (je-li to možné) mapování WIDů vypnuto.
(Pomůcka od AMiTu)

Konfigurace GSM telefonu z AMiTu pomocí AT příkazů

K ovládání GSM modulu je potřeba mít nainstalovanou (a koupenou) knihovnu MODEM. Pak lze s GSM zařízením komunikovat pomocí příkazů z této knihovny.
Příklad aplikace i dokumentaci ke knihovně MODEM přikládám. Jediný AT příkaz, který máte pod kontrolou, je příkaz pro inicializaci v modulu Modem GSM. Takže nějaký vlastní AT příkaz během práce programu asi nepošlete.

Do knihovny modem byl doplněn modul ModemAT, který řeší předešlí problém poslání AT příkazu, případně jeho odpověď.

PSP 3.27 – ČTENÍ REGDBDIR – čte kdy chce, zapsání OK

I mistr tesař se utne. Tento stav nastane, pokud použijete REGDBDIR a necháte zapnuté mapování WIDů. Vůbec jsem si neuvědomil, že ho mohu mít zapnuté, když to nepoužívám. MOJE CHYBA, OMLOUVÁM SE!!! Další informace na FAQ firmy AMiT viz proč mi stanice se zapnutým mapováním WIDů nepřenáší vzdálené proměnné?