Junkers-Bosch

Vše co se týká kotlů Junkers / Bosch

Zkušenosti s elektrokotlem Bosh Tronic Heat 3500 ve spojení FVE

   Zdravím. Používám kotel Bosh Tronic Heat 3500 15 kW jako řešení využití přebytků u fotovoltaické elektrárny 9,9 KW. Mám akorát rozděleno ovládání silových relé na 9/6 kW. (v zimě při slabším slunečním svitu používám jen sadu 2 kW tyčí, na jaře přepínám na 3 kW tyče). Kotel má samostatné napájení řídicí elektroniky a výkonová část je připojena přes A-Zrouter který spíná výkon podle přetoků do sítě. (Doplněno obvodem, který při sepnutí triaků A-Zroutru sepne kotel pomocí vstupu HDO). Kotel nahřívá 300 litrový bojler na TUV a po nahřátí vody pomocí 3cestného ventilu kotel dodává teplo do UT.
   Při dostatečném slunečním osvětlení vše funguje dobře. Malý problém nastává, když je méně slunečního svitu a není bojler nahřátý na nastavenou teplotu. Při zapnutí kotle pomocí HDO se okamžitě spustí čerpadlo a začne se přestavovat 3cestný ventil na ohřev TUV. Při zastínění mrakem se kotel vypne. Při vypínání zavírá 3cestný ventil a až potom se po chvílí vypne čerpadlo. To má za následek to, že čerpadlo pošle nahřátou vodu do radiátorů. Když přecházejí mraky tak to má za následek, že kotel nabere teplou vodu z bojleru a posílá jí do radiátorů. To je ale nežádoucí. Najde nějak nastavit režim kdy se spustí čerpadlo až po přestavení 3cestného ventilu a zastaví se dřív, než dojde při vypínání kotle k znovupřestavení 3cestného ventilu do výchozí polohy (UT). Plynový kotel Dakon RK24 dua+ takhle funguje.
   Dost mě udivuje že při rozvoji fotovoltaiky není na trhu elektrokotel, který by měl řízení přizpůsobené na zužitkování přetoků z FVE. Jestli nebude zbytí, tak budu muset dodělat vlastní přizpůsobení spouštění čerpadla a 3cestného ventilu. Zatím jsem nepřišel na způsob, jak toto ovládání změnit pomocí dostupného nastavení parametrů kotle.

Bosch CW400 – asi chyba software

   Zdravím, mám problém s režimem "redukovaný provoz" u CW400. Konfigurace otopného systému – 2x otopné okruhy + ohřev TUV: kotel Junkers KBR30, 2xCR100-dálkové ovládání, řízení CW400, 2x MM100 – spínací oduly čerpadel a 3C ventilů.
   Vše funguje OK pouze režim "redukovaný provoz" (temperování) nefunguje správně. I v tomto režimu vytápí kotel na denní komfortní teplotu. Pánové z technické podpory Junkers + Bosch + Buderus jsou s vědou v koncích. Všechny jejich návrhy vedly k paralelnímu posunu ekv. křivky, tedy v ovlivnění všech režimů – nežádoucí stav. Nemáte s CW400 nějaké zkušenosti, jak to vyřešit??? Hezký den.

Ekvitermní regulace BOSCH CT 200

   Dobrý večer, stávající mrazy prověřili nastavení mojí ekvitermní křivky. Při nízkých venkovních teplotách je v místnosti tepleji, než by mělo být. Jak jsem tepleji, pochopil z Vaší instrukce je třeba snížit křivku na nižší číslo.
Můj systém nastavení Ekvitermní regulace (Bosch CT 200) má dvě možnosti – patní bot koncové křivky a koncový bod topné křivky.
Mám-li provést snížení křivky na nižší číslo, znamená to snížit patní bod topné křivky? Pochopil jsem to správně. Předem dekuji

Výměna bimetalového termostatu za digitální

   Dobrý den, pane Valtere, budeme vyměňovat termostat (z bimetalového na digitální). Od výrobce víme, že zvolený termostat s kotlem bude fungovat (Junkers Eurostar ZE/ZW 24-3 a Auraton 2000). Od technika víme, jak kabely na kotli přepojit (2 kabely z bílého panelu namísto klemy Ls/LR, třetí kabel se ošetří bokem nezapojený – nebude zapojený ani v termostatu). Nicméně v druhém panelu (kde je nyní zapojen současný termoregulátor) je taky klema (v 8/9). Už ale nevíme, jestli se má tato klema vyndat nebo zůstat – technik se o ní nezmínil a my váháme. Nechceme kotel zkratovat. V příloze zasíláme fotku kotle. Děkujeme za případnou pomoc.

Kotel Junkers vs termostat Siemens

   Dobrý den, nastěhoval jsem se do pronájmu a je tam kotel Junkers ZWR 18-5 KE 23 ovládaný termostatem Siemens RDE 100. Je prosím tento termostat vhodný pro ekonomický provoz kotle? V návodu jsem vyčetl, že: 6.5 Připojení regulátoru topení → Závěsný kotel může být provozován pouze s regulátorem JUNKERS. Mockrát děkuji

Stránky