Dobrý den, prosím o radu. Na elektrokotli Protherm 6KE můžu nastavit minimální teplotu 25°C. Je nějaká možnost (nenašel jsem) nastavit menší (třeba 15C)?
1) chci pouze temperovat (bez pomoci prostorového čidla).
2) chci udělat první náběh podlahového topení u anhydridu. Podlaha má 10°C a nemělo by se na začátku pouštět o více jak 5°C do podlahy.
Dobrý den, menší teplotu než 25°C na kotli nenastavíte. Není na to stavěný. Pro první zatopení bych omezil výkon kotle na 1kW, tím docílíte malého výkonu a tím i malé teploty (záleží na zapojení a návrhu podlahového topení). A teď k otázkám:
Ad1) Vysoušení podlahy bych provedl bez prostorového termostatu, ale poté pro dlouhodobou temperaci (ještě nebydlíte) bych doporučil alespoň nějaký laciný termostat. Kabel může i případně volně ležet na podlaze a investice se vám určitě vrátí.
Ad2) Mé poznatky k podlahám z anhydridu (nebudete mít následně problém):
a) Podlahy musí být zalité alespoň 2 měsíce, aby byli rozumně vyschlé. Na vlhkosti podlahy HODNĚ záleží. Nejlépe si nechte vlhkost změřit od podlahářů. V tomto období nejlépe používat vysoušeč (případně hodně topit a větrat) a teplotu držet externím zdrojem kolem 15°C a více (čím teplejší vzduch tím pojme více vlhkosti).
b) Následně začít topit podlahovým topením na 25°C (standardně se začíná na 20°C nebo 25°C) tak dlouho, až teplota podlahy stoupne skoro všude na 20°C.
c) Poté každý den přidávat 5°C až docílíte maximální povolené teploty do podlahového topení. Nutno zjistit o dodavatele podlahového topní (rozmezí je většinou mezi 40-55°C).
d) Následně snižovat teplotu topné vody každý den o 5°C až se dostanete zpět na 25°C. Nezapomeňte v celém období větrat, abyste dostal vlhkost pryč (už by jí nemělo moc být, ale přece). Raději krátce a hodně (průvan) než krátce a pořád.
e) Poté už můžete topit, jak potřebujete.
Dobrý den, vřelé díky za odpověď. Nastavení limitu na 1kW mě nenapadlo. Takto mi to bude plně stačit.
Odesílatel: mli@seznam.cz
Poslední komentáře