Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Vytvářím program na řízení kotelny doma a zasekl jsem se u časování.
Dejme tomu, že mám proměnou A, do té zapíši 1 na výstupu Q chci 0 a od zapsání 1 do A aby běžel čas X, po uplynutí tohoto času se do výstupu Q zapíše 1 na čas Y, po uplynutí času Y, aby se cyklus opakoval, až do zapsání do A=0.
Celkový program je převážně tvořen v RS a částečně ST. Něco vymyšleného mám, ale přijde mi, že je to strašně komplikovaný, myslím, že by to šlo použít příkazem timerR, ale nedokážu ho správně použít, nějak jsem tu nápovědu příkazu nepochopil, jak bych ho na můj problém použil. Potom bych měl ještě jeden dotaz, ale to až bych na daný problém narazil. Děkuji za případnou pomoc.
Dobrý den, v podstatě potřebujete takový „cyklovač“. Rád tyto funkce tvořím ze základních komponent, protože mám algoritmus plně pod kontrolou. Vytvořil jsem pro vás příklad možného řešení, který naleznete v příloze.
Děkuji za pomoc. Zítra se na to podívám, abych pochopil "co tím básník chtěl říct". Neříkám, že nějak dobře umím programovat, spíše se to učím, protože na škole jsme sice AMiT programovali, ale už je to dlouho a bylo to ještě v dosu. tak nějak jsem na tomhle projektu začal dělat před 2 rokama, ale spíše jen tak po chvilkách a hodně zřídka přes zimu. Defacto vím, co chci, ale nevím, jak to mám udělat u složitějších věcí. Snažím se naprogramovat automatický kotel na tuhá paliva, k tomu 2 směšované větve, které se možná do budoucna rozrostou o jednu, jednu čerpadlovou na tuv, chtěl bych tam i archivovat měření elektroměrů, mam 2 podružné s impulsníma výstupama. a mam řízení každé místnosti zvlášť přes elektrické hlavice a termostaty.
Do tohohle jsem šel, kvůli tomu, že mám jeden regulátor na kotel (climatix), pak na větve nějaký obyčejný regulátor a já bych to chtěl právě sjednotit do amap99 W3 a využít i webserver.
Potom budu asi potřebovat pomoct ještě s těm impulsama elektroměru, spíše jen s částí, kdy, když je hdo 1, aby se impulsy počítaly do druhého Dimp.
Ještě jednou děkuj a přejí hezký večer.
Dobrý večer, spíše bych vytvořil dvě počítadla (proměnné) a použil jeden modul DImp, využil parametr Delta a vynásobení imp/kW a přirazení podle HDO prováděl mimo modul.
Ono to ani v tom modulu použít nejde, ne? Máte na mysli, když aby se v tom modulu měnili 2 proměnné, s tím, že jedna by byla suma hdo=1 a druha suma hdo=0? To by šlo udělat matici? Nebo jde udělat, aby se tam střídaly 2 proměnné.
Dobrý den, ani jedno ;-)
Vytvoříte jeden DImp a v tom budete mít celkové počítadlo. Mimo modul vytvoříte dvě počítadla (proměnné) pro nízkou a vysokou sazbu. Mohlo by to vypadat asi takto:
DImp :01000, 1, delta, celkova, okamzita, pomer, @nul, NONE.0
Let den_tarif = if( not hdo, delta * pomer, den_tarif)
Let noc_tarif = if( hdo, delta * pomer, noc_tarif)
Děkuji, jsem na to zvědavý, až to budu mít komplet hotové ten softík a jednou si koupím regulátor, jestli to vše bude fungovat.
Odesílatel: ac@7data.eu
Poslední komentáře