Setkání spřízněných duší II.

Vytvořil jsem pozvánku (jednoduchý dotazníček) pro první ročník „Maráckého potlachu“. Pozvánku jsem rozeslal lidem, co projevili zájem, ale nic není uzavřeno.
Jestliže Vás myšlenka neformálního posezení s lidmi stejného zájmu oslovila, tak si přečtěte přiloženou pozvánku a v případě účasti pošlete nejpozději do 1. února na mojí mailovou adresu. Mezi 1 – 10. únorem rozešlu už konečnou podobu setkání tj. čas, místo konání a základní osnovu setkání.
   Jen upozorňuji, že toto není žádná firemní akce, prezentace nebo něco podobného, ale jedná se o setkání lidí se stejným zájmem, tudíž si každý vše platí sám.

Jinak přeji mnoho úspěchů v Novém i novém roce.    Jaroslav Valter

Soubory: 

Komentáře

Reakce na setkání

Ahoj,

  1.  Zda pojedu, se budu rozhodovat max. 3 dny předem, dle situace na silnicích a pracovního vytížení.
  2. Otázce „Jarda – diskuze k uživatelskému rozhraní: Jednoduché ale z mého pohledu neúplné ovládání versus úplné, ale složité ovládání.“ Nerozumím, neboť není zřejmé čeho ovládání.
  3. Není mi jasný důvod setkání, pokud z toho nevzejde tlak na AMiT aby:
      a) dotáhl DetStudio do použitelné formy (nepadalo, zrychlit překlad, sjednotit prostředí programování obrazovek a programu …)
      b) dotáhl ViewDet do použitelné formy (přidat tlačítka, atd.) Odpověď AMiTu je, že nechce konkurovat placeným programům.
      c) vytvořil levný dotykový terminál (náhradu za APT130), neboť obsluha textové terminály nepoužívá.
      d) zmenšil AMAP99 na menší plochu, neboť s touto plackou je nutné použít velký rozvaděč.
      e) U RDO12 využil volné svorky pro relé s rozpínacími kontakty.
      f) Opustil sériový port (pro NOS).
      g) Vytvořil knihovnu funkčních bloků, místo nefunkčních typových aplikací (protáčení čerpadla a ventilu u TV ve stejnou dobu je blbost, nechat vybouchnout krb u ADOSu – to je realita …). Např. pro VZT, jako noční chlazení, mrazová ochrana vody, předehřev, řízení směšovacích klapek … Prostě ověřené bloky, ze kterých by se VZT poskládala, včetně ovládání na různých typech terminálů vč. dotykového. To samé pro kotelnu, např. pro čerp. TUV, tak aby v letním provozu využila všechno teplo vytvořené kotli, …
      h) Doporučenou obsluhu IO dotáhnout do NOSu a doladit.
      i) …………………………… a ještě 1000 dalších.

Až po letech jsem přišel na to, že cokoliv (software) „ZADARMO“ je to nejdražší.

Ahoj, díky za odpověď, ale asi jsme si v některých bodech nerozuměli, tak se to pokusím uvést na pravou míru.

  1. Není problém, pokud ti vyhovuje čas a místo a nemáš lepší návrh. Jestli přijedeš, je na tobě a ubytování by snad mohlo být také neobsazené.
  2. Je to všeobecná otázka, jak postupovat při realizaci uživatelského rozhraní čehokoli (vzduchotechnik, topení, technologie). Je to na delší povídání a každý k tomu přistupuje různě, tak jsem chtěl probrat naše přístupy a najít ten nejlepší.
  3. Důvod setkání je jednoduchý. Výměna zkušeností, navázání kontaktů, posezení nad konkrétními problémy profesionálů a jejich vyřešení – víc hlav víc ví a poradna laické veřejnosti. Vůbec by se to nemělo týkat jednoho výrobce zařízení, i když k tomu možná sklouzneme (zatím to vypadá, že jeden nebo dva lidé od AMiTu přijedou), ale problémů co nás trápí.
      Tvoje připomínky jsou spíše na AMiT a určitě je předám dál. Je jasné, že koordinovaný tlak zmůže víc než požadavky jednotlivců a i na tomto se můžeme na setkání domluvit.
      a) souhlas.
      b) souhlas, ale je to pořád servisní program. Že ho dotáhli do této podoby, si na sebe ušili bič. Sám tlačím na to, když to dotáhli sem, tak by to měli dotáhnout dokonce.
      c) tento terminál je NOA70. Ze začátku se to zdá nepřehledné, ale dají se s tím dělat zajímavé kousky, i když na velké aplikace to není a APT3200 je drahý. I tento požadavek jsem vznesl, ale jen tak tento terminál asi nebude, tj. v roce 2012 bych s ním nepočítal.
      d) Nad tímto jsem nepřemýšlel a zatím mně to nikdy nevadilo.
      e) Zajímavý nápad
      f) Snaží se. Od W-procesorů lze nahrávat NOS i přes ethernet.
      g) Tady si nejsem úplně jistý. Nevím, jestli lze udělat něco jako univerzální funkční bloky. Už kdysi jsme se o tom bavili a support vytvořil ukázkové aplikace pro úplně začátečníky, aby měli z čeho vycházet. Toto si podle mého musí vytvořit každý programátor sám (každý má jiný styl), ale v podstatě máš pravdu, že nějaká standardizace by nebyla na škodu. Když něco vytvoří, tak každý to bude chtít jinak a bude to začarovaný kruh. Nakonec budou chtít někteří jedinci, aby jim udělal support AMiTu SW zadarmo. Podle mého tudy cesta moc nevede. Tímto se nechci supportu zastávat, ale jen jsem se vžil do jejich kůže.
      h) Zase jen návrh pro začátečníky, ale určitě by to stálo za zvážení.
      j) SW je zadarmo, ale tím to není. PSP3 chodilo krásně. To že lidé řvali, že to chtějí do widlí a vytvořilo se DetStudio, které potřebuje dobře chodící Windows a pokud jsou ve špatném stavu, tak Detko padá je za to daň. Pokud jsem vyčistil PC a optimalizoval Windows, tak k pádu dochází jen výjimečně. Opravdu hodně záleží na Windows a PC. Proto jsem se do poslední doby snažil zůstat u PSP3, kde k problémům s Windows nemůže docházet. K pracnosti. To je daň za univerzálnost a vytvoření skoro jakéhokoli kódu. Pokud, ale tvoříš sw blokově, tak nepotřebuješ žádné funkční bloky, protože v podstatě tak máš utvořený sw a kopírování je potom otázkou pár minut. U funkčního bloku je jen jedna výhoda a to že nemusíš definovat proměnné, ale ty jsou, pokud si je dobře nazveš, zkopírované jsou v cuku letu. Každá další podobná aplikace je rychlejší.