Algoritmy vzduchotechniky

Download   Dobrý den, zajímám se o regulaci vzduchotechniky a to byl jeden z důvodů k zakoupení vaší knihy. Kniha a vaše webové stránky mi dali na řízení VZT jiný pohled. Chtěl bych se zeptat, zdali popisované algoritmy v knize nemáte dostupné jako zdrojový kód. (Například pro AMiT). Konkrétně by se jednalo o Rekuperaci Teplo-Chlad a Okruh ohřevu VZT (vodou).

   Dobrý den, děkuji za reakci. Takovéto správy mě vždy potěší, povzbudí a co je důležité říkají, že má mimopracovní činnost má smysl.
   Algoritmy jsou pro AMiT dostupné na http://valter.byl.cz/aplikacni-programy-psp3, http://valter.byl.cz/aplikacni-programy-detstudiu. Vámi požadované algoritmy jsou sice staršího data, takže si je budete muset převést do DetStudia, ale jako ukázka mého stylu programování je to plně dostačující. Tyto ukázky SW jsou takové „alfa“ verze kompletního software, takže tento kód není odladěn. Mohou a nejspíše budou obsahovat chyby. Toto je záměrné, aby nedocházelo k bezduchému kopírování algoritmu, ale aplikátor se musel zamyslet a projít celý kód. Tímto musí dojít k jeho pochopení, což je podle mého nejlepší strategie učení.
   Algoritmy v knize jsou jen slovním překladem funkčních a odladěných aplikací ve stylu programování uvedeného v příkladech. Takže pokud si upravíte příklad (y), podle algoritmů z knihy, dostanete i odzkoušené řešení.
   Chci upozornit, že jak v knize, tak v příkladech je jen jedna z možných variant. Vhodnost zrovna publikovaného řešení musíte posoudit podle konkrétní situace, ale pokud jste pochopil princip a styl příkladu, tak nebude pro vás problém upravit ho na konkrétní situaci. Možná se zdají některé kroky zbytečné nebo krkolomné, ale i toto je záměrné, protože je to praxí doladěné řešení pro rychlé oživování aplikace, a rychlé hledání chyby při modifikaci algoritmu na konkrétní podmínky.

Odesílatel: jaromir@gmail.com