AMAP99+DM-DI24 a RDO12

Zdravím, dovedl byste upgrade firmware této regulace vytápění, popř. něco doladit? Děkuji

   Dobrý den, firmware – nahrává výrobce a není potřeba měnit; operační systém (NOS) dokáži upgradovat na maximální, podle data výroby řídícího systému; aplikační software může opravovat jen jeho tvůrce, nebo ten kdo má zdrojové kódy. Pokud se nemění jen hodnoty proměnných a nemáte zdrojový soubor, tak se musí SW vytvořit znova. Před „šáhnutím“ do SW je dobré si zálohovat hodnoty proměnných.
Takže, obecně jde všechno, technicky v tom problém nevidím, ale dal jste málo informací a čas se mi nyní taky nedostává, takže se nejdříve musíte více rozepsat o důvodu a podkladech.

   No, celý problém je v tom že: jedná se o výrobní halu a přidruženou admin budovu. Na Admin budově mi nějak záhadně spíná relé oběhu TUV- resp. vytápění. Na Hale bylo 6+5 sahar, ale ty topné se odpojili silově i od TUV a na tento řád byla napojena vzduchotechnika Elektrodesign. Ono to vcelku maká, ale občas se ty oběhová čerpadla seknou a zavřou třícestné ventily. Zřejmě jsou tam nastaveny nějaké vstupní hodnoty, a tím že se ta topná větev napojila na novou VZT, tak je v tom bordel a systém neví. Sice to nějak maká 3 roky ale žádná sláva, ty oběhovky blbnou – což jsem vyřešil naprasáka a relé oběhovek vyklemoval, aby se voda v oběhu točila. Zařízení topení bylo instalováno 2007, a nová VZT 2019. Tedy bych to potřeboval napíchnout a trochu tam ty jedničky a nuly popřeházet. Schéma mám, otázkou je, zdali to je tak zapojeno, a změny co jsem dělal já si tak nějak pamatuji, tzn ovládačka čerpadla a čidlo teplot se přetáhlo vo EDV. Je to areál *** u Mělníka. Na hale provádím údržbu elektro 15 let, takže tam znám každý šroubek. Dostal jsem za úkol někoho sehnat, aby to dal do kupy. Děkuji.

   Dobrý den, upravit stávající stav může jen tvůrce (ten který to dělal před 15 lety), každý jiný bude muset dělat SW nový. Nejjednodušší cesta je sehnat firmu která to dělala, aby provedla příslušné úpravy. Též v řídicím systému je baterie, která by se měla po pěti až deseti letech měnit (zálohuje uživatelské nastavení + další funkce – nelze jednoduše vyměnit, musí to udělat výrobce nebo proškolený technik). Pokud není možné oslovit původní firmu, tak by si to po 15 letech zasloužilo rekonstrukci. To už není rychlá ani laciná záležitost. Teoreticky vám mohu doporučit kolegu ze Žatce, ale nyní na začátku topné sezóny budou jeho časové možnosti hodně omezené.

Tvůrce už není. Bohužel. Kontakt na kolegu uvítám. Díky

Dobrý den, zkuste ***

Odesílatel: petr.@seznam.cz