AMiT DB-Net

   Dobrý den, už jste mi 2x pomohl, a proto bych Vás chtěl znovu požádat o radu.
Mám 2 stanice Amap99W3 (1) a Amini2D (2) připojené na síti LAN. Na stanici 1 mi běží webserver, který používám, dalo by se říct, jako vizualizaci sw stanice 1. Potřeboval bych do tohoto webu dostat i 3 proměnné ze stanice 2.
   Zkoušel jsem přidat ve webserveru dbnet stanici, ale bohužel tam není možnost komunikace po ethernetu, pouze po sériové lince. Anebo dělám něco špatně. Dále jsem zkoušel si po ethernetu poslat proměnné ze stanice 2 do stanice 1 a ty vložit do webserveru, to sice funguje, ale u jedné proměnné potřebuji obousměrnou komunikaci, abych mohl bit dané proměnné měnit jak z webserveru stanice 1, tak z displeje stanice 2. A to nevím, jak mám udělat. Děkuji za radu.

   Dobrý den, jen rychlé vyřešení problému (nemám úplně čas hledat nejlepší řešení). Buď proměnou komunikovat (zápis) je při změně nebo zápis provádět pořád a „čtecí“ proměnnou aktualizovat při změně. Vysvětlím druhou možnost, která je na popsání snazší.
 Čtecí proměnná – čte webserver i displej, zapisuje webserver.
 Zapisovací proměnná – zapisuje displej, komunikace do AMaPu pořád.
 Zápis_stará – proměnná pro uchování předešlého stavu.
V AMaPu kód:
If (zápis != zápis_stará)
   Let čtení = zápis; zápis_stará = zápis
EndIf

Děkuji, ale zatím jsem mimo, chápu myšlenku, ale s tou komunikací jsem začátečník. Jakým způsobem se řeší, kdy má komunikovat, jestli při změně, nebo pořád? Děkuji

   Dobrý den, každá varianta má své plusy i mínusy. Já jsem popsal variantu, kdy komunikujete pořád, ale proměnnou přepisujete jen při změně. Popsaný kód vložíte do vašeho už vytvořeného software a máte hotovo (proces s periodou 1 sekundy).

Odesílatel: rk@7data.eu