AMiT - DM-GPRS - nejde vyčtení kreditu

Měl jsem modul DM-GSM, kde jsem úspěšně vyzkoušel vyčtení kreditu od mobilního operátora, tož jsem se zaradoval :-). Jaké bylo pro mě zklamání, když jsem stejný postup chtěl aplikovat na modul DM-GPRS, kde posílání SMS není problém, ale vyčtení kreditu ne a ne rozchodit. Vše jsem konzultoval s firmou AMiT a došli jsme k závěru, že tato funkce není v současném firmware 2.2 podporována, ale protože úprava je minimální a vhodnost implementace velká, takže dojde k doplnění. Myslel jsem, že dojde k úpravě do vyjití této aktualizace, ale zatím se tak nestalo (3 měsíce na drobnou úpravu je pro sw technika asi příliš málo času :-D), proto se těžte na úpravu, měla by být v dohledné době.

Začátkem prosince byla dodělána úprava firmware 2.3 pro modul DM-GPRS, který podporuje i vyčtení kreditu od mobilního operátora. AT příkaz pro jednoho konkrétního operátora musí být ve tvaru "ATD*101#|+CUSD" (popsáno v *.pdf ke knihovně modem).
Co znamená |+CUSD?
|+CUSD je začátek odpovědi od modemu, proto musí být v AT obsažen.
Co když bude začátek jiný?
Pokud bude začátek jiný, tak Vám to nebude fungovat.
Jak zjistím, co tam mám dát?
Pokud pošlete AT příkaz do modemu např. přes Hyperterminál, zjistíte, jak Vám modem odpovídá. To jestli je u všech odpovědí na kredit bohužel nemohu potvrdit.
Co mám přesně napsat do Hyperterminálu?
Zkuste ATD*22#;^M, program hyperterminál taktéž nevyužíváme, využíváme SW SKP.
Program je zdarma, zkuste dát do Google název SKP nebo serial komunik pro.
http://doveda.byl.cz/gsm/terminaly.htm