Bezdrátový termostat pro kotel Chaffoteaux

   Dobrý den, při hledání informací o regulátorech (termostatech) teploty v bytech či domech jsem narazil na Váš web. Velice mě zaujalo množství článků a hloubka problematiky. Díky tomu přišla otázka, na kterou nedovedu najít sám odpověď. Jaký bezdrátový prostorový regulátor k našemu plynovému kotli? Hrozím se, že koupím regulaci, která zvýší spotřebu.
   V současné době regulujeme pomocí výrobku FK Technics TS-101. Plynový kotel je BALIXIA 24 CF (Chaffoteaux et Maury). Regulátor je umístěn v obývacím pokoji, instalován 25 cm od zárubní dveří a z druhé strany na něho „topí“ ze vzdálenosti 40 cm televize. Rodinný dům vlastním dva roky, dvě topné sezony mám za sebou a tudíž jsem došel k závěru, že toto není zcela vyhovující řešení. Teplota v prostoru neodpovídala tomu, co regulátor už naměřil – rozdíl 1 až 2°C (kontrolováno jedním měřidlem v místě měření regulátoru a úhlopříčně opačný konce místnosti).
   Dům má otopnou plochu 105m2, z toho třetina je podkroví. Podkroví je zatepleno. Přízemí domu zatepleno ještě není, je zde zdivo 46 cm plná cihla. Přístavek domu, ve kterém je umístěna koupelna a WC a část chodby je z 30 cm betonového bloku. Tento přístavek budu jako první zateplovat. Okna už jsou plastová, střešní okna jsou dřevěná Velox.
   V celém domě jsou instalované deskové radiátory, vybavené jak nastavením průtoku, tak termohlavicí. Termohlavice nejsou pouze v obývacím pokoji kde je regulátor.
   Dočetl jsem se, že preferujete kabelové řešení. Já si slibuju od bezdrátového možnost přendání regulátoru do pozice, která v danou dobu bude ideální. Změny dispozice nábytku, změna teplotního komfortu po postupném zateplení domu budou ovlivňovat v budoucnu volbu místa kam regulátor umístit.
   Otázkou tedy je, jaký bezdrátový regulátor byste mi doporučil jako vhodné řešení pro náš kotel?

   Dobrý den, tyto francouzské kotle vůbec neznám, ale nicméně jsem si prošel podklady + jsem pátral na webu a došel jsem k tomuto závěru.
   Máte kotel s plynulou regulací hořáku, ale tato funkce je minimálně používaná, protože kotel jede na konstantní teplotu výstupní vody a termostat říká kotli jen top/netop a nemoduluje výkon hořáku. Z toho vyplívá, že ideálním řešením je venkovní snímač, který bude regulovat výstupní teplotu z kotle podle venkovní teploty, prostorový regulátor (ne termostat), který bude regulovat výkon kotle podle potřeby a nejlépe v bezdrátovém provedení (váš požadavek).
   Takový výrobek je nejlepší koupit přímo od výrobce kotle. Jeho zastoupení je na http://www.flowclima.cz a je tam k dispozici. Jmenuje se Climamanager nebo modulační termostat. Není mi to úplně jasné a zároveň máte starší druh kotle, takže není jasné, jestli se nebude muset něco přidat do kotle (komunikační rozhraní) a zda vůbec je to připojitelné. Doporučuji kontaktovat zastoupení a probrat nejlepší řešení. Cena je celkem přijatelná a návratnost by měla být za jednu či dvě topné sezóny. Standardně se píše úspora 30% plynu, já bych to viděl 15-30%. Mají tam jak drátovou, tak bezdrátovou variantu + bych osadil venkovní snímač. Určitě vám dobře poradí, ale montáž a seřízení bych nechal na odborníkovi.

   Dobrý den, já Vám děkuji za vyčerpávající odpověď. Určitě budu postupovat dle Vaší rady. Díky moc.

Odesílatel: peter@gmail.com