Bojlery a TČ

   Dobrý den, prosím o radu, i když vím, že každá rada drahá. Máme třígenerační dům, každá bytová jednotka má svoje měření elektřiny, chtěli bychom TČ IVT Geo, nebo IVT Premiumline EQ. Chtěli bychom každý svůj zásobník TUV, nebo kombinovaný bojler. Firma, u které jsem poptával TČ mi řekla, že to nejde. Nešlo by to nějak vymyslet, aby si každý bojler samostatně "řekl" TČ, že potřebuje nahřát. A případně co by se dělo, kdyby chtěly nahřát dva, nebo všechny tři bojlery. TČ bude bez akumulační nádrže. Předem moc děkuji za odpověď. Samozřejmě bych od Vás chtěl i realizaci, pokud by to šlo.

   Dobrý den, udělat lze skoro všechno, ale musí to dávat v dnešní době hlavně ekonomický smysl. Váš požadavek bych přirovnal k mému oblíbenému autu. Je to jako byste chtěl osobní auto s osmi koly. Lze udělat, ale je to atyp, který bude stát úplně jiné peníze než standardní provedení. Ve vašem případě bych to typoval na dvojnásobek, což už ten ekonomický smysl nedává.
   Neznám všechny podrobnosti, ale ve vašem případě už je na zvážení použití jednoho tepelného čerpadla bez akumulace. Vypíchnu např: jeho napojení na elektřinu (bude jen na jeden elektroměr -> je tam vůbec možnost připojit takový velký odběr + rozúčtování; je dům vhodný na použití TČ -> je zateplen, „nesežere“ vás (provozní náklady nebudou malé); napojení na stávající topný systém atd. Důrazně doporučuji oslovit projektanta topení a nechat si zpracovat projekt, jinak nedopadnete dobře.
Realizaci vám určitě neslíbím, protože na to nemám dlouhodobě časový prostor.

   Dobrý den, děkuji za vysvětlení, myslel jsem si, že to bude finančně náročnější. Zkusíme vymyslet jinou možnost, moc děkuji.

Odesílatel: sram@centrum.cz