BOSCH Kotel Condens GC2300iW 22/25 C

   Dobrý den, již rok mám tento kotel: https://www.akoupelnyatopeni.cz/topeni-a-ohrev-vody/bosch-kotel-condens-2300i-w-22-25-c-7736901541 Ovládám jej manuálně a před touto zimou bych rad pořídil bezdrátový termostat s Wi-Fi modulem. Konkrétně tento: https://www.elektrobock.cz/bezdratovy-termostat-s-wifi-modulem/p1731 Můj dotaz zní, zda je tento termostat kompatibilní a zda v tomto případě přijdu o řízení výkonu kotle? Děkuji.

   Dobrý den, tento typ termostatu můžete použít. Kotel bude pracovat s regulací výkonu jako dosud. Vámi navržený termostat bude jen kontaktem „říkat“ kotli, jestli může/nemůže topit. Při použití regulátoru po sběrnici se řídí výkon kotle podle aktuální potřeby (teploty ve vytápěném prostoru) a tím se dále snižuje spotřeba paliva, ale to není tento případ.

  Dobrý den, moc Vám děkuji za rychlou odpověď.
Mám ještě jeden poslední dotaz – zapojeni termostatu do kotle, podle přečtení návodu by měla byt dvoulinka z termostatu napojena na svorky BUS (viz. foto svorek kotle)? Mám sice vzdělání v elektrotechnickém oboru, avšak se tomuto oboru již nevěnuji a s tímto zapojováním nemám zkušenost. Moc děkuji.

Dobrý den, ne, na BUS svorky se připojují jen regulátory. Termostaty s beznapěťovým kontaktem (váš případ) se zapojují na modrou svorkovnici (vyndá se klema).

Dobrý den, opravdu moc děkuji za Vaše rady!

Odesílatel: past@gmail.com