Chyba OpenTherm komunikace

   Dobrý den, chtěl bych se s Vámi podělit o problém a zároveň znát Váš názor. Rodinný dům mám řízen PLC systémem WAGO (jsem programátor) a řídím zde kotel Thermona KDZ25 převodníkem výstupní vody UI16.01 (0-10V -> OpenTherm, Thermona). Vše funguje, jak má. Na 4 kanálové analogové výstupní kartě (wago 750-559) je využíván momentálně pouze jeden kanál právě pro kotel. Rozhodl jsem se použít další kanál v kartě pro LED stmívač (také 0-10V, dimLED). Jakmile zapojím stmívač 0-10V do AO karty na další kanál, kotel začne hlásit poruchu E43 (Chyba komunikace OpenTherm). Když stmívač odpojím, vše je funguje. Nerozhoduje, na jaký kanál stmívač připojím. Setkal jste se v minulosti s něčím podobným? Dotaz jsem zadal také na Thermonu a WAGO podporu. Děkuji a přeji hezký den.

   Dobrý den, k převodníku UI16.01 jsem nenašel žádné podklady, takže se mohu jen dohadovat… Podle popisu chování není OpenTherm a signál 0-10V na převodníku galvanicky oddělen. Též čtyři AO na Wago kartě nejsou galvanicky oddělené, takže nejspíše dochází k vyrovnání potenciálů přes GND svorky a tím i k zarušení OpenTherm komunikace. Protože neznám přesné zapojení nemohu dát přesné řešení. Nejbezpečnější a nejlepší bude galvanicky oddělit jednotlivé okruhy.

   Dobrý den, děkuji za odpověď, problém se mi nakonec podařilo vyřešit přidáním nového zdroje 24V pouze pro LED stmívače. Dříve byly napájeny ze zdroje 24V pro celý rozvaděč (PLC, relé, switche atd.), tedy mají 24V vlastní GND. Problém vždy nastal, když jsem připojil GND LED stmívače. Přeji vše dobré v novém roce.

Odesílatel: otava@seznam.cz