Cyklovaní kotle Vaillant

   Dobrý den, především děkuji za Vaši práci, co na webu děláte, rád bych se zeptal na můj problém.
Mám kondenzační kotel Vaillant VSC 196/2 150 ecoCompact a k němu připojenou regulaci Vaillant calorMatic 360 vše donedávna topilo bez problémů, nicméně momentálně mě trápí následující.
 - kotel se neustále zapíná a vypíná tzn. nahřeje topnou vodu na cca 45st. čerpadlo ji pustí do podlahovky a cca po minutě běhu hořáku se vypne a už jen běží čerpadlo kotle než se zpátečkou do kotle dostane studenější voda a takhle je schopný to dělat třeba 30x za hodinu.
 - v referenční místnosti kde je umístěna regulace není schopný topný systém natopit na požadovanou teplotu, např. teplota den nastavena na 21st. a nejvíc je tam přes den cca 20st.
 - topná křivka nastavena momentálně na 0,8
 - zapnutá adaptivní topná křivka
Teď přemýšlím, jestli jsem schopen nastavit nějak sám, nebo kontaktovat firmu co kotel zapojovala. Děkuji moc

   Dobrý den, pokud to do nedávna topilo dobře a teď je problém, tak se muselo něco změnit (nebude to principiální problém). Cyklování kotle napovídá, že se neodebere výkon z kotle. Pokud jste neuzavřel nějaké okruhy, tak bude problém v nízkém průtoku kotlem. Jako první zkontrolujte a vyčistěte filtr na vratné vodě do kotle. Na 90% bude problém v topenářské části, ne v nastavení regulace. Též z vašeho popisu mi není zřejmé proč tam máte dvě čerpadla (pokud máte jen podlahové topení, tak by mělo stačit jedno) a proč se to druhé vypíná (nejspíše to bude oběhové čerpadlo v podlahovém rozdělovači spínané termostatem na rozdělovači a může být vadný termostat, nebo je nedostatečný průtok z kotle a poté voda rychle vychladne, což zase napovídá na ten filtr). Pokud to nepomůže, pošlete nějaké fotky ať si udělám představu o vašem topném systému.

   Nejspíš se budu muset kontaktovat na topenáře, který mi otopnou soustavu dělal. Žádný filtr na zpátečce ke kotli nemám, takže tam asi problém nebude. V rozdělovači jsem se nehrabal, takže s průtoky problém taky nebude, tlak mi ukazuje kolísavě 1,2bar. Zkoušel jsem odpojit termostat ať si kotel řídí sám. Nejsem zase po této stránce tak zdatný, takže se zřejmě obrátím na firmu. I tak děkuji za Váš čas

   Dobrý den, pokud tam filtr nemáte (což pochybuji), tak byste ho tam měl nechat dát, protože za pár let budete mít zanesený výměník v kotli a poté bude velký problém. Pořád to vidím na nízký průtok. Topenářská firma si s tím určitě poradí.

   Doufám, že před 10ti lety se filtry osazovaly bez nějaké domluvy s topenářem. Tohle je jediné, co mám na zpátečce.

   Dobrý den, filtr je v kulovém uzávěru (modrá páčka). Návod posílám v příloze. Bohužel je špatně namontovaný :-( Nečistoty budou spadávat dolu. Po prvním vyčištění nechte běžet čerpadlo, ať nečistoty natlačí do filtru, uzavřete kulový uzávěr, vypněte kotel a znovu vyčistěte filtr. Chtělo by ho namontovat správně, ale moc možností tam nemáte…

   Děkuji moc, hned zítra to udělám, jste moc ochotný a snad to vyřeší můj problém nebo se aspoň pohnu z místa. Mějte fajn den.

Odesílatel: michal@seznam.cz

Soubory: