Cyklování Vitodens 200

   Dobrý den pane Valter. Obracím se na Vás s prosbou o radu. Vlastním v RD kotel Vitodens 200 se zásobníkem na ohřev teplé vody.
Asi před měsícem kotel vypadával, a tak servisní technik od Viessmannu vyměnil celou základovou elektr. desku. Asi před měsícem a půl jsem zapnul podlahové topení. Kotel se ze začátku jevil normálně až, když jsem zpozoroval, že nějak často zapíná v krátkých cyklech asi po minutě až 3 minuty. Kotel se nahřeje asi na 42-45 stupňů a vypne. Teplota kotle ihned klesá na asi 25 stupňů a opět zapne, takto se chová stále, a to nejvíce večer a ráno, kdy se přepíná do normálního denního režimu. To samé kotel dělá i při vypnutém podlahovém topení a ohřívá pouze vodu v boileru. Omlouvám se v tomto směru jsem laik. Prosím o radu.

Dobrý den, vše nasvědčuje tomu, že kotel nemoduluje (nesnižuje) výkon a pracuje na maximální.
Důsledek: Kotel 10°C nad požadovanou teplotou vypíná na "přehřátí". Protože je odběr tepla, teplota rychle klesá, a tak kotel opět startuje. Protože kotel jede na max., tak dodaný výkon kotlem je větší než odběr podlahovým topením/bojlerem, a tak se za chvíli kotel přehřeje a vypíná. A tak pořád dokola.
Zde se bez návštěvy servisního technika neobejdete.

Odesílatel: v.s@seznam.cz

Komentáře

Dobrý den, zkuste, až bude

Dobrý den, zkuste, až bude kotel ve stavu, jaký popisujete, kotel vypnout a zapnout. Pokud normálně zapálí a bude hořet, tak by se snad dalo argumentovat servisu, že se nejedná o cyklování z přehřátí, ale že je na vině elektronika kotle.