Doporučená regulace

   Dobrý den, moc bych vás chtěl poprosit o doporučení nejvhodnější regulace k plynovému kotli Viessmann Vitodens 100-W, typ B1KF-25. Mám byt v historickém bytovém domě, vytápěná plocha cca 150 m2, výška stropu 3,2 m, vytápěno je 6 místností litinovými radiátory (výměna před 20-ti lety) a koupelna, ve které je topné těleso (podobné žebříku) a podlahové vytápění. Byt má vyměněná okna, bez možnosti zateplení, tloušťka cihlových obvodových stěn 50 cm, tudíž větší tepelná ztráty.
   Po přečtení vašich článků a různých komentářů bych se přikláněl k ekvitermní regulaci s vlivem prostorové teploty, abych plně využil technické možnosti kotle. Je má úvaha s ohledem na výše uvedené informace správná?
   Mohl byste mi prosím doporučit nevhodnější regulační kombinaci (čidlo, regulátor) pro výše uvedený typ kotle? Bude nejvhodnější originální řešení od výrobce kotle (jaké) nebo byste doporučil po vašich zkušenostech něco jiného?
   Mohl byste pro realizaci instalace, a hlavně správného nastavení doporučit skutečného odborníka z okresu Opava nebo blízkého okolí? Bohužel nemám zatím dobré zkušenosti. Moc vám děkuji za ochotu a případné informace.

   Dobrý den, ano, ve vašem případě je ekvitermní regulace s vlivem prostoru správná volba. Tedy za předpokladu, že prostorový snímač (regulátor) bude dobře umístěn.
Váš typ kotle umí klasický prostorový termostat ZAP/VYP nebo prostorový regulátor OpenTherm. Pro optimální provoz kotle doporučuji prostorový regulátor komunikující s kotlem po sběrnici OpenTherm. Pokud použijete originální regulátor od firmy Viessmann, tak bude dražší, ale nebudete mít problém. Typ si nechte doporučit českým zastoupením firmy Viessmann. Pokud použijete jiný regulátor OpenTherm, tak bude nejspíše lacinější, budete mít více typů na výběr, ale nemusí plnohodnotně fungovat (v nejhorším vůbec). Více si najděte na mém webu (hledaný termín: Viessmann OpenTherm).
Dobrého technika Viessmann z Opavska neznám. Zkuste se poptat po známých, spolupracovnících či v místních kvalitních topenářských firmách.

Dobrý den, moc vám děkuji za zaslané informace. Velice si vážím vaší práce.

Odesílatel: jan@seznam.cz

Komentáře

Dobrý deň, Vitodens 100 B1K(H

Dobrý deň, Vitodens 100 B1K(H,L,S,T)F je možné prevádzkovať v ekvitermickou režime a s vplyvom miestnosti iba s diaľkovým ovládaním Vitotrol 200-E. Pri použití izbových termostoch typu ON- OFF, Open-Therm, či Viessmann Vitotrol 100-UTDB, alebo Viessmann ViCare Smart termostatoch je možná iba prevádzka podľa teploty miestnosti. Je možná ekvitermická prevádzka bez vplyvu miestnosti a to spôsobom, že použijete iba snímač vonkajšej teploty bez izbového termostatu. Ekvitermickú krivku v tomto prípade nastavujete na zariadení Vitodens, alebo pohodlnejšie a prehľadnejšie je cez bezplatnú aplikáciu ViCare, ktorou ovládate Vaše zariadenie aj bez internetu keď ste v dosahu Wifi siete kotla, ktorú vytvorí jeho  vstavaný Wifi router. Viessmann aktuálne pracuje na možnosti použitia vonkajšej teploty v aplikácii ViCare pre použitie ekvitermického režimu kotla. Ak sa to podarí, tak nebude potrebný  snímač vonkajšej teploty, lebo aktuálnu vonkajšiu teplotu poskytne do zariadenia spomínaná aplikácia. Myslim že sa snažia o priemer teploty z 3 rôznych serverov aby bol údaj o vonkajšej teplote čo najviac relevantný.  Pavel