Dotaz na plynový kondenzační kotel

   Dobrý den, promiňte, že obtěžuji dotazem, ale dostal jsem na vás email, že mohu dotazovat radu. Postavil jsem nízkoenergetický dvoupatrový menší domek pro čtyř člennou rodinu o velikosti 4kk a podlahové plochy cca 105m2 s rozvodem podlahového topení v obou patrech…Teď řeším jaký plynový kondenzační kotel s vestaveným zásobníkem pro ohřev a topení, který bude umístěn v 1. patře v koupelně, proto bych preferoval něco méně hlučného a úsporného s počáteční investicí cca do 50tis.kč. Byly mi jednou společností nabídnuty dva druhy kotlů Baxi nuvola platinum ht24 a Buderus plus GB 172-24T50…Ale nechám si poradit nezávisle od vás, zdali nabídka je či není vhodná případně doporučit jiný. Předem moc děkuji za radu.

   Dobrý den, z mého pohledu jsou dva zásadní parametry pro výběr kotle, protože ostatní parametry jsou velmi podobné nebo nepříliš zásadní pro provoz. Kvalitní servisní technik (bez pořádného nastavení a údržby je sebelepší kotel jen žrout plynu) a minimální výkon hořáku pro ekonomický provoz v přechodných obdobích (jaro/podzim). Z minimálního výkonu vychází lépe Baxi, ale v mém okolí dělají servis na Buderus „profesionálnější“ technici. Též bych úplně nezatracoval firmy Junkers a Viessmann.
   Já osobně bych postupoval takto. Pomocí svých sousedů či známých bych získal kontakt na dobrého servisáka. Kontaktoval ho a zjistil, které značky servisuje. U nich našel kondenzační kotle a porovnal minimální (redukovaný) výkon kotle a vybral si ten s nejnižší hodnotou. Pro ilustraci uvedu parametry vámi zaslaných kotlů: Baxi Nuvola Platinum HT24 = 2,7 až 21,8 kW; Buderus Logamax plus GB 172-24 T50 = 6,6 až 24 kW. Výběr následně konzultoval se servisním technikem, protože zná slabé místa servisovaných kotlů.

   Dobrý den, nejprve bych moc poděkoval za odpověď. Jelikož jsem barák postavil v Ostravě, servisní technik na jakoukoli značku není problém, problém je jen to jak už jste psal je kvalitní servisní technik, to bohužel nepoznám, jsem úplný laik v tomto směru, je mi 43 let a do teď žiju v paneláku, tudíž v měsíci Srpnu, kdy se budu muset rozhodnout pro jaký typ kotle a tím i spojená návštěva servisního technika, bude to moje první zkušenost … Proto jsem chtěl aspoň při výběru kotle udělat tu správnou věc a koupit a instaloval kvalitní kondenzační kotel, kvalita servisního technika se časem projeví…Jediné co jsem od sousedů zjistil, že někteří mají plynový kotel Protherm dále Buderus a Junkers. Všichni sousedi s těmito značkami si servisního technika pochvalují.
   Proto se ptám a prosím, naveďte mě k tomu správnému Plynovému kondenzačnímu kotli s vestaveným zásobníkem vody…. Buderus Logamax plus GB 172-24 T50 či Protherm nebo Junkers, ale u těchto dvou vůbec nevím, o jaký typ bych se měl zajímat… Předem moc děkuji za odpověď.

   Dobrý den, určitě si vezměte od sousedů kontakt na servisního technika. Já osobně bych preferoval kotel Junkers nebo Buderus. Kotel určitě nenavrhujte ani nekupujte sám! Návrh kotle nechte na projektantovi topení (vašeho domečku), jen mu sdělte, jakou značku preferujete. Pokud jste jeden z těch sebemrskačů, kteří tvoří topný systém bez projektu, tak návrh a dodání nechte na servisním technikovi nebo na topenářské firmě které důvěřujete.

Odesílatel: pro@seznam.cz