Dotaz ohledně nastavení ekvitermního regulátoru

   Dobrý den, měl bych na vás dotaz ohledně nastavení ekvitermního regulátoru. Bydlím v RD se zateplenou půdou a vyměněnými okny s obytnou plochou 2 x 130 m2, kde jsou ze 2/3 (v obytné části) domu radiátory a ve zbytku je podlahové topení. Výrobce zdroje tepla uvádí, že pro podlahovky nastavuje teplotní gradient na hodnotu od 0,4 do 0,7 a v případě radiátorů na hodnotu od 0,9 do 1,2, takže počítám, že bych měl teplotní gradient nastavit na hodnotu kolem 1. Na jakou hodnotu bych měl v tomto případě nastavit korekci teploty (patní hodnotu teploty – rozsah 15 až 90)?
Poznámka: Tepelné ztráty domu jsou v rozmezí od 15 do 20 kW a venkovní teplota (od prosince (včetně) do dubna (včetně)) v rozmezí -10 až 0 stupňů Celsia (rok 2022). Uvažuji o průměrné teplotě (v zimě) v obytné části domu rovné 21 stupňů Celsia (+- 0.5 stupňů Celsia)!
   V příloze e-mailu posílám závislost topné vody (na zpátečce) - y na venkovní teplotě – x daného topného systému.

   Dobrý den, pro relevantní odpověď potřebuji vědět více o zapojení topného systému (zdroj tepla, napojení okruhu radiátorů, napojení podlahových rozdělovačů atd.), nejlépe schéma nebo fotky.
   Pro správné nastavení potřebuji vědět více o ekvitermním regulátoru (typ, případně návod). Nemyslím si, že regulátor je určen na regulaci podle vratné vody (zpátečky).

Odesílatel: tomas@seznam.cz