GENIbus Grundfos

Dobrý den, při hledání informaci o PLC AMiT jsem narazil na vaše stránky a když jsem ještě zjistil, že obchodujete s čerpadly Grundfos, tak mě to zaujalo.
Již delší dobu plánuji kontrolu čerpadla Grundfos přes sběrnici RS485 s protokolem Grundfos GENIBUS.
Na výstavě Aquatherm jsem navštívil stánek AMiT a PLC ADiR se mi jeví jako stvořený pro můj projekt.
V mém rodinném domku mám tepelné čerpadlo země/voda a na primárním okruhu zemního kolektoru běží čerpadlo Grundfos Magna 32–120, které má adapter Grundfos Geni module. Přes tento modul lze řídit čerpadlo a sledovat celou řadu provozních parametrů. Pro můj účel by bylo dostačující sledovat průtok vody ze zemního kolektoru a v případě, že klesne pod určitou hranici, okamžitě vypnout kompresor tepelného čerpadla, protože by hrozilo zamrznutí tepelného výměníku. Komunikace se řídí protokolem Grundfos GENIBUS.
Chtěl bych se zeptat, zda s protokolem GENIBUS máte nějaké zkušenosti a zda by šlo zmíněnou situaci realizovat.Všeobecné lze říci, že u řídicích systémů AMiT lze naprogramovat jakoukoli komunikaci, protože komunikační port je plně v rukou programátora a je jen na něm, jestli použije standardní firemní protokol, nebo si vytvoří svůj. Samozřejmě napsání protokolu nějaký čas trvá a je tedy na posouzení, jestli se daný protokol vyplatí zpracovat. Obecně lze říci, že pokud jsou dostupné kvalitní podklady (specifikace protokolu), tak lze novou komunikaci napsat za cca 14 dní + odladění komunikace týden až 14 dní.
Konkrétně protokol GENIbus zpracovaný nemám. Koukal jsem se na netu a nějakou specifikaci jsem našel, ale není to ono. Též jsem našel převodník GENIbus <-> M-Bus, který by se dal též použít.
Pokud bych to zadání měl řešit já, tak bych postupoval takto:
1) Toto jsem už řešil a stačilo hlídat teplotu v primárním okruhu teplého čerpadla a poté ho blokovat.
2) Pokud je pro Vás důležitý průtok, tak je lacinější osazení průtokoměru s impulsním výstupem, podle kterého můžete tepelné čerpadlo, potažmo čerpadlo řídit signálem 0–10V.
3) Osazení měřiče tepla, který Vám dá ty samé, ale přesnější hodnoty jako čerpadlo (datově vyčtené parametry po standardním protokolu pro měřiče tepla M-Bus, který mám zpracovaný).
4) Až jako poslední možnost a s posouzením opakovaného nasazení bych se pouštěl do zpracování nového protokolu, protože je to časově náročné a tím i finančně.

Odesílatel: lard.va@centrum.cz