HMI Weintek a AMiT

   Dobrý den, našel jsem si Váš kontakt na stránkách jvalter.cz/ . V jednom z článků jsem se dočetl, že máte zkušenost s PLC AMiT a dotykovými panely Weintek. Prosím bylo by možné mi poslat nějakou "aplikační poznámku" nebo kusy kódu na rozběhání komunikace po Modbusu s radou čeho se při konfiguraci vyvarovat? Jsem začátečník co se programování AMiTu i těchto panelů týče a s programování komunikace na Modbusu jsem se ještě nesetkal. 

   Dobrý den, myslím, že jste si pro začátek ukrojil velký krajíc. Takto se vám bude velmi těžko hledat nefunkčnost. Podle mého byste si měl vyzkoušet udělat jednu jednoduchou aplikaci s řídicím systémem AMiT abyste si osahal chování HW a DetStudia. Poté si podrobně nastudovat materiály k vlastní komunikaci ModBus (na webu je toho spousta) a poté doplnit informace z popisů Modbus-modulů Detstudia a až následně se pokoušet připojit zařízení po této komunikaci. Z vlastní zkušenosti vím, že i když je protokol Modbus standardizovaný, tak každé zařízení je originál a SW se na dané zařízení musí napasovat.
   Několika lidem jsem pomáhal s těmito panely na dálku, ale bylo to zdlouhavé a neefektivní a já mám času opravdu málo. Níže jsou základní informace, na které se blbě přichází a abyste si mohl vytvořit testovací aplikaci, nad kterou se budeme případně bavit. Osvědčené řešení se ukázalo, když si člověk vytvoří takovou aplikaci, ve které bude, čeho chce dosáhnout, tím se dostane do obrazu a poté u nás absolvuje školení a zároveň rozchodíme aplikaci. S minulým člověkem jsme museli probrat Modbus v AMiTu, princip a fungování Modbusu, software v HMI panelu a rozchodit část aplikace. Tento člověk u nás strávil 12 hodin, věnoval jsem se mu já a kolega a stejně jsme toho probrali z mého pohledu půlku. Pozitivum bylo, že mu byl jasný princip a měl základ, takže zbytek už si doplnil sám a už jsme řešili po telefonu a mailem jen drobnosti. Tímto jen chci naznačit, že pokud se to má dělat profesionálně, tak to není na chvilku. Protože to není na chvilku a firma musí vydělávat, tak toto školení je placené. Tím myslím že se platí hodinovkou jen čas, který vám budeme s kolegou věnovat. Mám potvrzeno, že se toto školení vyplatí, protože probíhá podle vašich požadavků. Když budete mít zájem, tak se telefonicky ozvěte. Termín asi nebude hned, protože už mám naplánovanou práci do konce roku, ale nějak to určitě uděláme.

Protokol by měl být Modbus RTU (to je master)
V terminálu je adresa DefiniceAMiT+1
Používat jen funkce 3x,4x
Používat jen proměnné typu Intiger a Long
Poskládání long: Let VýslednáProměnnáLong = (ZdrojováProměnnáLong << 16) + (ZdrojováProměnnáLong >> 16)

Zkuste něco vytvořit a poté sám uvidíte, jestli je potřeba školení nebo vám zbudou k dořešení jen drobnosti, se kterými vám samozřejmě pomohu bezplatně.

Odesílatel: martin@.cz

Komentáře

SW příklad Weintek

Jen info:
Vytvoření vzorového SW neplánuji, protože nejde vytvořit univerzální příklad.
SW od firmy Weintek se mění a dotazy na konkrétní věci se neopakují (pokaždé řeším jiný problém s jiným člověkem).