Junkers Cerastar Ls Lr

   Dobrý den, mám kotel junker Cerastar ZR/ZSR/ZWR 18/24-3 KE a jedná se o mi o připojení termostatu, tedy neoriginálního. Měl jsem tr 200 ale vyměnili jsme ho za nový, ale ten je dvouvodičový a měl bych ho připojit prý na ls a rl, ale tyto svorky jsem tam nenašel dokážete poradit, jak toto zapojit. Děkuji.

   Dobrý den, některé starší kotle Junkers nepočítali s termostatem ZAP/VYP, protože řízení výkonu hořáku probíhalo přes prostorový regulátor, například TR200. Termostat nelze připojit (v krajním případě lze, ale je to tak neefektivní, že tento „bastl“ ani nezveřejním), protože by neprobíhala regulace výkonu.
Prostudujte https://valter.byl.cz/novastar-zw23-ae23-chybejici-lslr-svorky-spinany-vykon-termostatem , https://valter.byl.cz/zapojeni-prostoroveho-termostatu
   Jestliže Vám toto nepomůže (není zaručeno, že termostat dokážeme připojit), tak pro příští komunikaci budu potřebovat přesné označení kotle, nejlépe foto štítku kotle a foto řídící desky a její svorkovnice.

   Dobrý den, zde posílám v příloze štítek kotle, fotku svorkovnice a foto ovladače teď mám připojenou jednotku TR 200, ale ta nelze ovládat na dálku a já bych potřeboval nějaký Wi-Fi modul který by to zvládnul a byl mi doporučen tento, co jsem poslal v příloze, ale jak koukám, tak to není jednoduché. Předem děkuji a s pozdravem.

  Dobrý den, bezdrátový termostat BT725 WiFi k tomuto kotli nepřipojíte.
Váš kotel ZR 24-3 KE není na to uzpůsoben. Je to úplně „hloupý“ kotel, kde všechno řízení obstarává TR 200, takže se ho nemůžete zbavit (bez TR200 a „dobastlením“ spínání vás kotel sežere i s plynoměrem). Teoreticky můžete k TR200 na svorky (R) a (F) připnout nějaký přepínač (WiFi, SMS atd.), který přepne druh provozu TR200. Definice v návodu TR 200: Dálkový spínač (je-li nadstavba k dispozici) připojte dle obr.8. Při sepnutých spínacích kontaktech dálkového spínače běží topení na sporo provoz, na ukazateli se objeví “F”. Při otevřených spínacích kontaktech se převezme ten druh provozu, který je nastaven na regulátoru.
Koukněte do TR200, jestli tam tyto svorky máte a vyzkoušejte klemou, jestli vám taková funkce stačí. Pokud ano, zkusíme najít zařízení, které splní účel.
Další varianta je už nový kotel ;-)

Odesílatel: info@-cyklo.cz