JUNKERS pořád točí čerpadlem

Dobrý deň pán Valter. Obraciam sa na Vás s prosbou o radu nakoľko JUNKERS SLOVAKIA na moje prosby o radu neodpovedá a natrafil som na internete na Vaše rady ľuďom s podobnými problémami. Môj problém spočíva v tom, že pri zapnutom vykurovacom zariadení počas vykurovacieho obdobia, ako aj vtedy keď je nastavená iba príprava teplej vody v letnom období neustále beží obehové čerpadlo kúrenia. Proste obehové čerpadlo sa nevypína. Jedná sa o kondenzačný kotol JUNKERS CERASMART s prietokovým ohrevom vody a ekvitermickou reguláciou TA211E. Podľa návodu na obsluhu a údržbu kotla som vyskúšal všetko možné aj nemožné ale neuspel som. V jednom servise mi poradili dokúpiť a pripojiť priestorový regulátor TR 200 od JUNKERS a potom by vraj malo čerpadlo vypínať len neviem či naozaj. Nakoľko dochádza k značnej spotrebe elektrickej energie chcem ešte raz poprosiť ak budete mať čas o skorú odpoveď.

Dobrý den, v kotli je čerpadlo s minimální spotřebou energie, a proto by nárůst spotřeby měl být minimální, ale k vašemu dotazu. Osazením prostorového regulátoru TR200 podle mého problém nevyřešíte.
Čerpadlo se může točit z důvodu, že je kotli „zima“. Kotel má v sobě snímače teploty, a pokud by mohlo dojít k zamrznutí (tato teplota je od výrobce pevně daná a posazená raději více 10–15°C), tak čerpadlo běží i když je topení odstaveno. Není-li kotel umístěn v chladné místnosti (sklep, garáž atd.) nemá určitě dojít ke spuštění čerpadla kotle, pokud je jen zapnut na ohřev užitkové vody. V tomto případě bych kontaktoval servisního technika Junkers, aby překontroloval funkci kotle (vadný snímač venkovní teploty, chyba nastavení nebo elektroniky atd.). Pokud by bylo vše v pořádku a „náhodou“ by to byla vlastnost dodané regulace (protimrazová ochrana; i když se netopí, je doporučené alespoň točit čerpadlem), tak není nic snazšího než k čerpadlu instalovat vypínač (nezapojit na ovládací svorky nebo přímo blokovat silově čerpadlo). Toto se ale musí zapojit podle daného typu kotle (je hodně variant a ještě více druhů elektroniky kotlů).


Veľmi pekne ďakujem za radu.

Odesílatel: lubomir@gmail.com

Komentáře

Zkontrolujte venkovni cidlo

Zkontrolujte venkovni cidlo ekvitermni regulace. Pokud jej vubec nemate nainstalovano, nebo je chybne, bude se cerpadlo tocit porad - patent vyrobce ;-)