Junkers ZWR 24-3 KE 23 (Zapojeni termostatu)

   Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Mám kotel Junkers ZWR 24-3 KE 23 a rád bych k němu připojil nový termostat, původní termostat byl zapojený na svorky 8 a 9 a měl vlastní baterii. Rád bych připojil termostat, který nevyžaduje baterie a napájí se z 24V kotle. Je to u tohoto modelu možné a případně kam napájení připojit? Děkuji

   Dobrý den, kotel Junkers Cerastar ZWR 24-3 KE není určen pro provoz s prostorový termostatem, ale s prostorovým regulátorem (regulace výkonu) připojeným na svorky 1-2-4. Svorky 8/9 jsou určeny pro havarijní termostat. Použitím prostorového termostatu na svorkách 8/9 neděláte dobře ani kotli ani vaší peněžence (spotřeba plynu). Osobně bych tam prostorový termostat nikdy nepřipojil.
   Žádný prostorový termostat s napájením 24V neznám, nicméně pro info přikládám zapojení konektoru 1-2-4: svorka (1) -> +24V DC; svorka (2) -> řídicí signál pro výkon kotle +2,5 až 21V DC; svorka (4) -> -24V DC. Mějte na paměti, že jakýkoli zkrat či přetížení zničí řídicí desku kotle a při jeho stáří to bude nejspíše znamenat nový kotel.

   Dobrý den, děkuji za informace, bohužel kotel mám po předchozím majiteli a takhle to bylo zapojené, a nevypadá to, že by to bylo někdy jinak. Případně můžete doporučit regulátor?

   Dobrý den, pro tento starší typ kotlů je dostupný nový jen jeden a to FR 120. Případně zkusit někde sehnat použitý TR 100 nebo TR 200. Pozor regulátor potřebuje k připojení tři vodiče. Po připojení musíte dát mezi svorky 8/9 klemu.

Odesílatel: libor@gmail.com

Komentáře

Wifi termostat

Dobrý deň. Mam ten istý kotol a chcel by som k nemu pripojiť wifi termostat Computherm 400RF. Termostat sa skladá z dvoch častí. Z izbového wifi termostatu a bezdrôtového prijímača, ktorý sa pripojí ku kotlu. Len mi poraďte ako. Viem že prijímač mám pripojiť normálne do siete L-N ale potom tam mam ešte svorkovnicu  NO - COM – NC. Poprosím, ktoré čísla z kotla majú byt prepojene. Ja si myslím že 8 a 9...len neviem ktoré kde.. Ďakujem.

Obrázek: 

Wifi termostat - odpověď

   Dobrý den, opět upozorním, že tento kotel není připraven na prostorový termostat. Měl by být použit prostorový regulátor. Je to jako byste dával na automobil pneumatiky, které tam nepatří. Pojede to, ale jak?
   Pokud i tak chcete termostat použít, tak odpojte stávající regulátor z kotlových svorek 1 (hnědý drát), 2 (černý drát), 4 (modrý drát) a svorky prostorového termostatu NO a COM propojíte na kotlové svorky 8 a 9 (vedle svorek 1,2,4,5). Zapomeňte vyndat klemu (černý propoj mezi svorkami).

Wifi termostat

Dobrý den, a je potřeba přepínat režim kotle? S prostorovým regulátorem je to v režimu 2. Může takto zůstat i po odpojení? Píšete "Zapomeňte vyndat klemu", má to být nezapomeňte.