Konzultace tepelné čerpadlo

   Vážený pane Valtře, s přáním hezkého dne navazuji na náš včerejší telefonát. Řadu let (cca 18) vlastním tepelné čerpadlo IVT země/voda Greenline C6 Plus. Při hledání poruchy nízkotlakého presostatu mi vyměnili bez vysvětlení REGO 637 za REGO 636 MBK. Nepozoruji, že by to bylo ku prospěchu věci, potíže trvají.
   Zajímaly by mě proto přednosti a nedostatky obou regulací, jak se od sebe případně liší, zda, jak už jsem včera naznačil, lze mezi nimi vypozorovat nějaký vývojový rozdíl (637 je modernější verze než 636 MBK?) atd. Vřele děkuji za informaci.

   Dobrý den, nejsem servisní technik IVT, tak prosím berte mé informace s rezervou. Podle mích zjištění je 637 modernější verze 636 MBK a měli by si být rovnocenné. V čem je 637 modernější se mi nepodařilo zjisti. Za mě, pokud ji vyměnili a nechtějí ji zaplatit, tak bych to neřešil. Jestliže ano, tak bych chtěl starou řídící jednotku (je vaše, přece jste si ji zaplatil s čerpadlem), protože je firma, která ji dokáže opravit. Nicméně bych nic neplatil, dokud nebude problém vyřešen a teplené čerpadlo 100% funkční. Pokud problém přetrvává, a je evidentní že řídicí jednotka nebyl ten problém, tak bych ji též neplatil.
   Abychom byli objektivní, tak se na to musíme podívat i z druhé strany. Je to 18 let staré TČ, takže sehnat náhradní díly nebude úplně sranda, nejraději by vám prodali nové tepelné čerpadlo a pokud s nimi nemáte servisní smlouvu, tak nejsou povinní vám servis dělat a blokujete jim technika, který by mohl uvádět do provozu nové TČ a tím dělat firmě rozhodně zajímavější zisk.

Odesílatel: mar@post.cz