Kotel Junkers netopí

   Dobrý den, rád bych se vás zeptal na problém, který nastal po letní sezóně. Vlastníme kotel Junkers Eurostar a termostat TR200. Po zapnutí ohřevu topení na kotli po letní sezóně však kotel na nastavení termostatu nereaguje. Jediný možný způsob jak zatopit je zapnout symbol kominíka na kotli… Termostat se tváří, že funguje, vše svítí…
Nevíte, kde je zakopaný pes? Děkuji.

   Dobrý den, příčinu bych hledal spíše v kotli. Nenapsal jste přesný typ, ale tyto kotle trpěli na zlomení osičky vedoucí z „kolečka“ nastavení teploty topné vody. Poté, i když jste přidali teplotu topné vody na maximum, tak osička vedoucí k potenciometru na vnitřní desce elektroniky zůstane stát a topení je pořád vypnuté nebo na nízkou teplotu. Zkontrolujte, jestli kolečko nejde moc zlehka.
   U TR200 byl zálohovací kondenzátor na udržení nastavení po dobu výpadku cca 2. hod. Tento kondenzátor kolem 10 roku odchází. Zkontrolujte, jestli se vám nevymazalo nastavení.
   Nejlepší by asi bylo si nechat kotel zkontrolovat dobrým servisákem.

   Dobrý den pane Valtere, zrovna jsem dle vašich pokynů zjistil, že je opravdu zlomena osička ovládání teploty ohřevu. Přístup je docela šílený, na úplné odstranění desky jsem neměl nervy, nastavil jsem tak pevnou eco hodnotu a někdy se k tomu vrátím a dokončím to. Moc děkuji za poskytnuté info.

Odesílatel: my@email.cz