Kotel Viadrus G27 a bezdrátový termostat

   Dobrý den, prosím o krátkou odpověď na otázku, zda lze nahradit klasické REGO, respektive týdenní termostat pro Viadrus G27 termostatem bezdrátovým. Režim kotle on/off – nemá v "jeho věku" žádnou regulaci hořáku propojenou s termostatem. Je možné místo REGA, (2 žilový kabel) připojit přijímač na současném místě v 1NP – nutno připojit na 230V a vlastní termostat používat v 2NP? Komplikované vyvedení drátu skrze strop. 1NP s přijímačem bude pouze temperováno (termostatické ventily – neobývaný prostor, bohužel rodiče „odešli"). Kotel je ve sklepě a mám obavu, že signál nedorazí do 2NP – poslední pokoj poměrně daleko od kotle. Starý dům. Chtěl jsem použít např. https://www.jabloshop.cz/bt22-set-bezdratoveho-termostatu-s-prijimacem ale nejsem si jistý. Děkuji za odpověď a omlouvám se za laický náhled.

Dobrý den, ano, tento termostat je vhodný. Jen připojím pár poznámek:
 1) Pokud vyberete jiný termostat, tak aby měl mít kontakt na 8A a více. Jde přes něj i napájení čerpadla a maximální proud se udává pro odporovou zátěž, takže čerpadlo by nemělo brát více než 2A.
 2) Kotel má atmosférický hořák, takže musíte zajistit dostatek vzduchu. Neucpávat otvory ven, jak se nyní často děje (může dojít k otravě CO).
 3) Ideální provozní teplota u tohoto kotle je 60°C (poměr životnost/efektivita)
 4) V 1.NP termostatické hlavice jen na temperaci. V 2.NP hlavice otevřeny naplno, kvůli zajištění průtoku kotlem. Teplotu v jednotlivých místnostech zkorigovat omezením průtoku jednotlivými radiátory (podle místnosti s termostatem).

   Dobrý den pane Valter, omlouvám se pozdní reakci – moc děkuji za velmi rychlou odpověď, doporučení a nezištnou pomoc.
   Prosím, máte-li ještě chvilku, dokážete pro popisovaný případ doporučit něco levnějšího s týdenním programováním. Každých 500 Kč má pro mne bohužel význam. Termohlavice a výměna ventilů úspěšně proběhla. Ještě jednou děkuji a přeji pěkný den.

   Dobrý den, z mého pohledu nejlacinější použitelný bezdrátový termostat je FRT7B2 od Elektrobocku za cca 1500 Kč (https://www.elektrobock.cz/bezdratovy-termostat/p118). Není úplně uživatelsky přívětivý (složitější nastavování), ale pokud jde hlavně o cenu, tak se s tím člověk musí smířit.

   Dobrý den pane Valter, opět musím poděkovat za odpověď a nezištnou pomoc při řešení.
   Po dohodě se synem, který bydlí v tom bytě a rozhodl se přispět, a protože jako mladý již funguje více s aplikacemi apod. jsem využil víkendové slevy na DPH v OKAy a objednal bezdrátový termostat Tellur TLL331151 WiFi termostat CZ – který je možno připojit i na WIFI (což syn uvítal, protože bývá i 3 dny v týdnu v kuse služebně mimo byt) a bude schopen si zatopit před příjezdem. Cena se vlezla do 2000 Kč.
Doufám, že jsem "netrefil kozla" a bude vše fungovat, jak má. Pouze připojení na 230 V bude muset být samostatným kabelem a 2 žilový drát od kotle půjde na svorky termostatu.
Ještě jednou poprosím o zpětnou vazbu. Díky moc a přeji pěkný víkend.

Dobrý den, podle informací na webu a v návodu věřím, že termostat bude chodit k vaší spokojenosti, i když mi tam pár informací chybí :-(

Díky a po instalaci a nějaké zkušební době podám krátkou informaci.

Dobrý den pane Valter, ještě jednou díky, dnes WiFi termostat nainstalován, zprovozněn a "IT" syn nadšený. Doufám, že vše bude dle představ. Přeji pěkný den.

Dobrý večer, díky za info a ať složí...

Odesílatel: roman@email.cz