M-Bus AMiT

   Dobrý den, připravujeme zakázku, kde budeme komunikovat s měřiči tepla Multical 603 a 403 firmy CAMSTRUP po komunikaci M-BUS s Amitem. Mohl bych vás požádat, zdali pro tyto měřice nemáte typovou aplikaci? Je to můj 1. M-BUS a trochu se v tom motám. Předem děkuji za Vaši odpověď.
P.S. Jsem Váš velký fanoušek

   Dobrý den, řešil jsem starší typy měřáky KAMSTRUP a tam byly celkem problémy s adresováním měřáků. Zároveň tento druh měřáků dodělával kolega do cizího SW dělaného v PSP3 a já jsem to sním a po něm dával do kupy. Takže je to hrozný balast, i když se museli udělat nějaké komentáře, jinak by se v tom už nevyznal nikdo. Kdyby bylo nejhůře, můžu poslat tyto SW převedené do Detstudia (jen pro Vaši osobní potřebu).
   Osobně bych vycházel z aplikační poznámky „ AP0010 – Komunikace v síti M-Bus “, alespoň pro zvládnutí principu. Další jakýkoli měřák je v podstatě jen o délce a poskládání dat v přijatém rámci. Možná bych, pokud bude potřeba, našel vzorový příklad, z kterého vycházím vždy při tvorbě nového měřiče (je to v podstatě příklad z aplikační poznámky s osobními poznámkami; střídání více měřičů; archivace atd.).
   Tento typ měřiče řešil myslím kamarád (marácké potlachy atd.) Míra Legutko ze Žatce (http://www.legutko.cz), zkuste ho kontaktovat.
   Osobně si myslím, že pro první M-Bus to není nejlepší přístroj, ale taky jsem si nemohl vybírat ;-) Určitě doporučuji po zevrubném seznámení s M-Busem pečlivě přečíst dokumentaci k M-Busu daného měřiče a měřič před instalací dát se stanicí AMiT na stůl a udělat si základní SW. 3/4 práce a seznámení zvládnete v kanceláři a na místě jen doladíte tam kde jste se sekl, protože hodně hodnot bude u nového měřiče nulových.

Dobrý den, mohu Vás požádat o zaslání SW, který jste dával do kupy s kolegou převedený do DetStudia a vzorový příklad s komentáři? Každá myšlenka dobá pro prokousání M-BUSem :-)
"Aplikační poznámky" jsou velkým pomocníkem pro nové věci. Moc děkuji za odepsání na můj e-mail a veškeré rady.

Dobrý den, já si to myslel, jen se mi do toho nechtělo ;-)
Posílám slíbené (jen pro vaši potřebu) + něco na víc. Ať se daří.

Dobrý den, díky moc, šířit SW samozřejmě nijak nebudu, bude jen pro mě. Ještě jednou díky.

Odesílatel: lo@lobko.cz