M-Bus Kamstrup Multical 403 a 603

   Dobrý den, dělám svůj první Amit a bojuji s M-Bus komunikací s Kamstrup Multical 403 a 603. Na webu jsem narazil, že již někdo tyto komunikace s Vámi řešil. Uměl byste mi poradit, případně poslat vzorový projekt v DetStudiu pro tyto měřiče? Moc Děkuji.

   Dobrý den, no, z mého pohledu jste si nevybral pro začátek nejpřívětivější měřič… Dělal jsem starší měřiče tepla Kanstrup Multical 66 v roce 2015, kde se adresa na M-Busu odvíjela od výrobního čísla. Též to bylo ve starších stanicích AMiT, kde byl ještě použit operační systém NOS a pro nové stanice, které se programují jinak, nemá můj SW jako vzor moc velký význam. Posílám nějaké podklady. Kdyby bylo ještě něco potřeba, budu hledat více. Na jedné akci bych měl Kanstrup připojovat do nové stanice, ale nevím, jaký a kdy to bude, poté budu chytřejší.

   Dobrý den, díky za podklady. Jsem zapomněl upřesnit, že taky používám Amit s NOS (konkrétně AD-CPUW2). Pokud by se Vám ten starý projekt podařilo dohledat, tak bych se aspoň pokusil orientovat v manuálu Kamstrupu oproti Amitu a zkusil tu komunikaci nějak napasovat.

   Dobrý den, vypreparoval jsem vám Kanstrup Multical 66 z mého SW (2x měřič s adresami 101, 103). Nedělal jsem tam nyní žádné změny, aby byla zachována funkčnost. Obecně postupuji tak, že vezmu funkční nějaký měřič a ohnu to na nový. Tehdy nebylo moc času, takže je to trochu humpolácké, ale je tam dostatek popisů, takže byste se v tom měl vyznat. Snad vám to pomůže.

   Díky moc, kouknu na to :-)

Odesílatel: jakub@seznam.cz