Malý výkon radiátoru

   Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o pomoc.
Minulý rok jsme provedli rekonstrukci bytu, kde došlo ke spojení obývacího pokoje a kuchyně. V kuchyni nám nevyhovoval radiátor tak po konzultaci s firmou, která nám dávala nové radiátory proběhla domluva, že se radiátor v kuchyni odřízne a radiátor v obýváku zvětší o výkon z kuchyně. Bydlíme v bytovce, kde každý radiátor má svou stoupačku. Bohužel ale mám pocit, že radiátor nemá sílu vytopit místnost cca 36m2. Radiátor je dlouhý cca 2500mm výška je standartní, výkon nějakých 4500W. Ale máme nainstalován ventil RA-N, který má hodnotu kv max 0,8, kde jsem se dočetl v tabulce, že to je cca 1600W třeba…
Tak si říkám, pokud bych vyměnil ventil za třeba RA-G, který má kv daleko větší? Budu rád za každou radu případně konzultaci.

  Dobrý den, ventily RA-N se dělají v různých dimenzích a můžou mít kvs až 1,4 m3/hod.
Nejprve se ujistěte, že přednastavení průtoku je nastaveno na maximum. Poté změřte teplotu přívodní a vratné vody. Jestliže bude rozdíl teplot velký (oproti ostatním), tak je malý buď ventil, nebo radiátor. Jestliže bude rozdíl malý, tak přiškrťte průtok přednastavením ať má voda čas předat teplo.
Osobně si myslím, že na tak velký pokoj je jeden radiátor málo, ať je jakkoli velký, když tedy nebude topná vody nesmyslně horká, protože nedojde k celkovému rozhýbání cirkulace vzduchu v místnosti a u radiátoru bude teplo a ve vzdálenějších částech místnosti zima.
Můžete si trochu pomoci nalepením hliníkové fólie za radiátor, aby došlo k odrazu tepla do místnosti.

P.S. Když napíšete špatný mail, tak Vám nemohu odpovědět ;-)

Odesílatel: ds@gamil.com