Marácký potlach 2020 - koronavirus

Marácký potlach

   Zdravím všechny maráky. Jak už jste si určitě všichni všimli, tak nynější situace takovéto akce nedovoluje, proto letošní ročník odsunuji na neurčito. Uvidíme, jestli bude podzim lepším časem. Protože všem vyhovoval čas konání víkend, tak to tak zůstane i do budoucna. Pro zamyšlení uvádím pár zajímavých témat, které bychom měli někdy probrat:
• Petr – Jak vyhledat a vychovat programátora PLC. Jak opustit tuto profesi (předat práci).
• Martin – jako exkluzivní mi přijde debata nad „všemi“ systémy. + - instalace SW, dostupnost a vlastnosti HW se zkušenostmi. Když si každý připraví něco, s čím dělá, obohatí to všechny. Když bude mít každý cca na 1h, bohatě stačí. Debata se může u některých témat velmi protáhnout… Mohu nabídnout Promotic (vizualizace) a Allen Bradley…
• Zbyněk – Probrání různých způsobů komunikace s různými zařízeními. Tím mám na mysli srovnání komunikací typu M-Bus, Modbus, KNX, BacNet, .... Kdo co používá by si nachystal ukázku v daném prostředí, které využívá (samozřejmě nejlépe různí výrobci). Mohli jsme si ukázat výhody / nevýhody zpracování daného výrobce, případně pokud by někdo byl protokolu znalý tak by jej mohl trochu obecně pospat. Bylo by to prostě téma s domácím úkolem :) Ve finále bychom mohl udělat něco jako zhodnocení výhod či nevýhod implementace různých protokolů u různých výrobců.
Jestli máte kdokoli k tomu co říci, prosím o mail či komentář.