Minimální doba přestávky hořáku

   Dobrý den, montážní firma mi zprovoznila kotel Viessmann Vitodens 200-W. Pročetl jsem si Vaše rady a doporučení, jak začít s ekvitermní regulací, tu jsem zatím neměl. Zatím jsem nechal zapojit čidlo venkovní teploty, po vyladění plánuji přidat prostorový termostat Elektrobock PT 23. Vytápím byt v zatepleném panelovém domě, bohužel jsme snímač teploty museli instalovat na jihozápadní stranu, snad se mi časem podaří vše odladit. Po porovnání parametrů s výchozím nastavením dle manuálu mne zaujal bod 1606.0 ,,Minimální doba přestávky hořáku“. Dle manuálu má být nastaveno 0, tzn. pevně nastaveno, na kotli je však 1 tzn. integrální postup, s tím, že v tom případě je v bodě 1606.4 nastavena hodnota 20 (K x min), tato je však změněna na 50. Můj dotaz zní, mám-li vrátit v nastavení 1606.0 na hodnotu 0. na pevně nastavené přestávky hořáku. Děkuji za odpověď.

   Dobrý den, pokud je snímač venkovní teploty na jihozápadní stranu, tak bude nejspíše nutné ho zastínit proti přímému oslunění. Nejlepší je nerezový plech, který ohnete do půlkruhu, tak aby před snímačem bylo 5cm a na každou stranu (nahoru; dolu; doprava; doleva) ho překrýval o 10cm. Namontujete ho zleva doprava, aby mohl zespodu nahoru proudit vzduch. Nerezový plech dobře odráží sluneční paprsky, které případně ohřívají plech, a ne snímač, a proto vždy ukazuje aktuální teplotu. Předejte tím vypínání topení podvečer, kdy to asi budete zrovna chtít (snímač při oslunění může ukazovat i venkovní teplotu mezi 30-40°C).
Takto zvolená minimální doba odstávky hořáku mi připadá v pořádku a zrovna bych řekl, že tady to nastavoval nejspíše někdo, kdo věděl, co dělá. Pokud to nedělá problémy (servisní technik něco přehlédl), tak bych to nechal, tak jak to je.
Pokud budete psát příště, tak potřebuji i typ kotle a elektroniky (většinou čtyřmístný kód například WB2A).

   Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď, doplním tedy přesný typ kotle, Vitodens 200-W Combi B2KE 30kW. Snímač je umístěn uvnitř lodžie tak, aby na něj přímé slunce na jaře a na podzim nesvítilo. V nastavení je též možno zadat korekci venkovní teploty, ale to se mi zdá stejné, jako případný posun křivky. Pár dní budu vše sledovat, pokud se objeví např. cyklování, ozvu se.

Odesílatel: bc@gmail.com