Modbus rozšiřující moduly AMiT

   Dobrý den, mám na Vás dotaz. Mám systém Amit a rozšiřující modul DMM-UI8RDO. Komunikuji po MODBUS-RTU. Nastavil jsem vše podle nápověd, komunikaci po RS-485, ta funguje. Výstupy na relátka taky fungují, jen nevím, jak mám zpracovat vyčtenou hodnotu teploty ze vstupu. Vím, že mám načítat registry, to jsem v komunikaci nastavil, ale stále mě to ukazuje 0. Nikde jsem se zatím nedopátral, jak se zpracovávají informace z vyčtených registrů. Předem děkuji za jakoukoliv radu.

   Dobrý den, popis naleznete v aplikační poznámce AP0008 – Komunikace v síti Modbus. Jsou tam i ukázkové příklady (i pro modul DMM-UI8RDO8). Pokud i přesto to nerozchodíte, tak mi zašlete aplikační SW a dáme to spolu do kupy, nebo zkuste vstřícnou a ochotnou technickou podporu AMiTu.

   Dobrý den, děkuji za radu, našel jsem, co jsem potřeboval. A měl bych ještě jeden dotaz. Mám hodnotu z čidla ve tvaru signed integer a potřebuji ji z hexa tvaru převést na dekadický tvar. Zkoušel jsem formátovat hodnoty pomocí příkazů, ale zatím to nefunguje. Děkuji za radu.

   Dobrý den, nevím, co tím přesně myslíte. Pokud se jedná o zobrazení například v inspektoru DetStudia, tak můžete použít různé zobrazení čísla: proměnná, x -> hex; proměnná, d -> decadic.

Odesílatel: mk@gmail.com