Nastavení cirkulace

   Dobrý den, dostal jsem do správy menší kotelnu, kde jsou v kaskádě dva kondenzační kotle Baxi, dva okruhy topení, jeden nepřímotopný zásobník nabíjený čerpadlem z anuloidu a celé to řídí regulace AMiT AMiNi4DW2. U zásobníku je cirkulační čerpadlo Wilo o výkonu 325w, které běží nonstop. Není to efektivní, a tak jsem se snažil v regulaci nastavit časový plán na spínání tohoto čerpadla. Regulace mě pustí do menu. Rozkliknu položku TUV a mohu vybrat nastaveni časového plánu cirkulace. Po otevření této volby si mohu vybrat jaký požadují den nebo celý týden a čas prvního okna. Když nastavím požadovaný počáteční čas, přehodí mě to na volbu, kde svítí nula a když hodnotu zvýším nebo snížíme naskočí mi na výběr rozmezí 15 až 28. Vůbec nevím, co tato hodnota znamená a ať nastavím cokoliv cirkulační čerpadlo v režimu automat stále jede pořád. Obracím se na Vás, jestli netušíte, kde by mohl být problém? Servisní firma semnou ani s SVJ nekomunikuje. Velice děkuji za Váš čas a názor.

   Dobrý den, software pro řídicí systém AMiT je vždy tvořen na zakázku, tj. na konkrétní akci. Vždy záleží na tvůrci (programátorovi) co „naučí“ řídicí systém dělat. Jen on může měnit program, pokud tedy nepředá zdrojové kódy někomu dalšímu. Takže vždy je nejefektivnější, ale ne jediná cesta oslovit realizační firmu.
   Váš problém je v tom, že programátor nejspíše nezměnil výchozí meze pro modul editace časového programu na LCD, které by podle mého měly být nula a jedna. Jestli se mohu dohadovat, tak navázal spínání na nultý bit a poté byste mohl tuto chybu obejít takto: SUDÁ čísla = vypnuto; LICHÁ čísla = zapnuto.
   Vyzkoušejte a uvidíte, nicméně byste měl požádat o opravu chyby a návod k obsluze. K dalším možnostem více případně příště.

Odesílatel: sv@seznam.cz