Nastavení RVS

   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc na nastavení regulace. Vlastním regulaci Siemens RVS63.283/109 spolu se siemens QAA 75. Dům vytápím kotlem na tuhá paliva, dále je v systému připojená nádrž (akumulační s "hadem" na ohřev vody uvnitř. Jde o to, že topenář vše zapojil, ale divně. Bohužel, dohnat jej zpět je problém. Kotel se totiž nahřeje včetně nádrže na 80°C, poté vychladne na 70°C a znovu se dotápí. A to i přesto, že jsem spínací diferenci nastavil na 20, dále jsem zkoušel nastavit jednotku tak, aby se vše řídilo podle čidel v nádrži - tedy aby kotel začal znovu ohřívat vodu po vybití nádrže… marně. Chtěl bych se zeptat, zda je možná nějaká rada takto elektronicky či zda by bylo možné "objednat si Vaše služby". Jaké údaje bych měl popřípadě poslat? Děkuji za Vaši reakci.

   Dobrý den, lituji Vás. Narazil jste na „matlala“, kterých je bohužel spoustu, kteří jen namontují věci, shrábnou peníze a pryč. Že regulace se musí nastavit, je buď nezajímá, nebo to neumějí. Jediná páka na takové lidi jsou peníze tj. zaplatit až to chodí pořádně, ale podle popisu už tuto páku nemáte :-(
   Takže jediné řešení zkontrolovat topenářské zapojení (musí být přesně podle aplikačního schématu regulátoru) a nastavit ho (cca 2 000 parametrů). Toto je minimálně na den práce a to jen pokud nebude nutné upravit topenářské zapojení. Proto se připravte, že to nebude za pár korun, ale zase podle vašeho popisu to budete mít za rok zpátky v provozních nákladech.
   Bohužel jsem zatím do podzimu zasekaný, a proto Vám nemohu pomoci. Korespondenčně by řešení bylo zdlouhavé a neefektivní. Nenapsal jste, odkud jste, takže nemůžu poradit nejbližší firmu, ale profesionálové pro regulátory RVA, RVS jsou ve firmě Zefin http://www.zefin.cz/cs/
, případně kontaktujte firmu Siemens, která Vám poradí nejbližší montážní firmu, ale je tu riziko, že to může být opět „matlal“. S drobnostmi můžu pomoci, ale toto chce celkově projít.

   Dobrý večer, děkuji za odpověď. Jsem z Rakovnicka, tak kdybyste o nějaké firmě z okolí věděl…

   Dobrý den, odborník z vašeho regionu je Miroslav Legutko http://www.legutko.cz. Určitě vyřeší váš problém k vaší plné spokojenosti.

Odesílatel: m.e@gmail.com

Komentáře

mimo jiné...

A ovládané fáze z Q1, Q2 a Q6 byly "narvány" do svorky L. To je tzv. sichr neumětelů, kteří vychází s předpokladu, že když se čerpadla točí stále, tak je to lepší stav, než když se netopí. Problém je, že se např. točí i v létě, nefunguje vnitřní ochrana proti vysoké teplotě do podlahového vytápění, apod.