Nastavení Vitotrol 200

   Dobrý deň pán Valter obraciam sa s prosbou, ide taký to problém. V noci bolo -5°C, kotol zapol asi okolo 3hod. , pokles je nastavený na 18°C. O 6hod prešiel na denní režim 21°C. Topilo to v pohode, ale na priestorovom regulátory, ktorý obvykle vypína pri 22,2°C, stále kotol kurí. Prekurovala to asi tak 3hod. Čim to môže byť? Vypol až kým bolo 22,8°C, pritom vonkajšia teplota bola +3C. Prípade ak by ste potrebovali niečo doplniť tak z radosťou. Ďakujem vopred. Krivka je1,2 korekcia 0.

   Dobrý den, jeden den není určující – popsané chování se mi nějak nezdá. Sledujte to tak tři až pět dní a poté mi dejte vědět, jak se to chovalo. Též mi napište typ kotle a prostorového regulátoru. Zatím to vypadá na velkou ekvitermní křivku. Zkuste ji ponížit na 1,0.

   Tak že som to vyriešil nasledovne. Znížil som krivku na 1,1 a zázrakom normálne topí. Udržuje teplotu na 21,6 ale topí cely deň od 6-21 sústavne neviem či je to dobre. A ešte ma trápi nevadí kotlu keď vypne termostat a neje dobeh ostane kotol v teplote nap. 45°C. Spotreba je noc -4 deň +2 10-11m3 za 24 hod. Neviem či je to v norme asi áno. Vitodens 200 Vitotrol 200. Ďakujem.

   Dobrý den, tak se vám to podařilo optimálně nastavit. Čím méně startu kotle tím lépe! Kotel si na hořáku ubere na minimum a trvale dotápí minimálním výkonem což je ideální stav. Zdá se, že máte jako jeden z mála dobře navržený topný systém.
   V kotli zůstane 45°C protože se vypne čerpadlo a teplá voda se z něj nemůže dostat. To je v pořádku a kotli to do 75°C neškodí. Spotřeba je podle toho co vím průměrná, spíše nižší.

Odesílatel: jar@seznam.cz