Neteče teplá voda

   Dobrý deň pán Valter, prosím Vás o radu. Kúrení do radiátorov je vypnute. Voda v kotly ma 55 stupňov. Pri sprchovaní netečie voda jakoby vznikl podtlak v batérií. Servis ak sa vyjadril že je upchatá batéria. Prosím Vás o Vašu radu. Ďakujem

Dobrý den, podle popisu bych řekl to samé ;-) Jestliže ostatní kohoutky fungují normálně, tak je to stoprocentní. U pákových baterií se někdy ucpávají kanálky, většinou pokud je horší kvalita vody nebo staré trubky. Též se k některým bateriím dodává těsnění se sítkem, které může zapříčinit i že voda přestane úplně téci (je velmi jemné a rádo se ucpává, zvláště při odběru studené vody ze studny či vrtu).
Postup: Zavřít přívod studené vody; odpustit tlak studené i teplé vody na baterii (nechat chvilku otevřenou); odšroubovat vodovodní baterii ze zdi; zkontrolovat těsnění, jestli není se sítkem a případně vyčistit; profouknout baterii. Otevřete studenou vodu a foukněte proti (tam kde vytéká voda). Musí být průchozí. To samé u teplé vody.
Typ: napusťte si vodu do kýble, ať máte vodu na případné propláchnutí; při povolování hodně přes spoj hadr, ať si případně nepostříkáte interiér koupelny.

Odesílatel: lubomir@gmail.com