Nízký výkon kotle

   Dobrý den, máme v domě třetím rokem kotel Viessmann Vitodens 222-W (naposledy servisován v září 2015) a tuto zimu nám začaly první problémy. Kotel na displeji ukazuje max. teplotu pouze 48 st. Celsia, ať zvyšuji sklon a úroveň třeba až na maximální hodnoty, teplota se nezvedne ani o 1 stupeň. Pokud je venku teplo jako v těchto dnech, tak nám to nevadí, ale pokud tady u nás na Vysočině byl mráz -16 st., tak kotel topil celý den, ale požadovanou teplotu v pokoji nebyl schopen dosáhnout a doma nebylo moc teplo. Můžete mi prosím, poradit kde je chyba. Jakoby byly ucpané trysky přívodu plynu do kotle, nebo jestli třeba není problém ve venkovním čidle? Když jsem se ptal na problém servisáka, tak mi do dneška nic neporadil. Děkuji moc za radu a přeji pěkný den.

   Dobrý den, poskytl jste mi hodně málo informací o topném systému, ale budu předpokládat, že kotel nasazoval klasický topenář tj., že ho spíše předimenzoval. Osobně bych viděl problém v nastavení regulace. Zaměřil bych se na maximální teplotu topné vody. Více nejde takto říci.
Toto by měl servisní technik zvládat řešit po telefonu. Jestliže ne, tak buď něco zvojtil on, nebo je to servisák na baterky. Obojí je špatné a začal bych si hledat nového servisního partnera.

   Dobrý večer pane Valtře, děkuji za odpověď, s tím servisákem máte pravdu, musím se na netu podívat, jestli najdu pro region Vysočina někoho jiného. Maximální teplotu kotle mám nastavenou na 60 st. C, ale kotel ji nedosáhne. Posílám Vám, jak mám nastaveno kompletní kódování 1 a 2 tepelného okruhu, možná podle toho něco nezjistíte.
AO:1; A1:0; A3:-9; A4:0; A5:6; A6:35; BO:1; B2:60; B5:6; C5:42; C6:60 - max. teplota kotle; D3:15; D4:4; D6:0; D7:0; E1:1; E2:50; E5:0; F1:0; F2:8; F8:-5; F9:-14; FA:10; FB:10. Snad na něco přijdete, děkuji za odpověď.

   Dobrý den, kotle se dělají v různém provedení a s různou automatikou, proto bych potřeboval přesný typ kotle (důležitý je i typ!). Vzor: Vitodens 222-W Typ WS2A. Označení najdete na štítku kotle nebo na titulní straně dokumentace ke kotli.
Dále popište nebo nafoťte napojení kotle na topný systém, včetně externích věcí (venkovní snímač, prostorový regulátor, směšovač atd.).
Dále je důležité u parametrů rozlišovat velká a malá písmena. Předpokládám, že nemáte osazen regulační ventil (směšovač M2). Nezdají se mi parametry BO:1 [0]; B2:60 [8]; B5:6 [0]; C5:42 [20]. Toto berte s rezervou. V závorce jsou hodnoty, které bych tam nastavil, ale to až budu mít pořádné podklady.
Stejně si myslím, že nejlepší volbou by byla návštěva jiného, kvalitnější servisního technika.

   Dobrý den pane Valtře, tak jsem snad vše nafotil a posílám Vám to v příloze. Ten kotel ale dva roky fungoval normálně, zvýšit teplota nejde až po servisu v září 2015. Nevím, co se mohlo stát, předtím reagoval, když jsem zvýšil nebo snížil topnou křivku, nyní topí max. na 48st.C. Můžete mi poradit, prosím, kde hledat servisní techniky pro okres Žďár nad Sázavou, mně se to nepodařilo najít. Děkuji Vám za trpělivost, kterou se mnou máte, a těším se na nějakou radu, co s tím.

   Dobrý den, z vašeho okolí mě nikdo nenapadá. Zkuste kontaktovat přímo zastoupení Viessmann http://www.viessmann.cz/cs/servis.html (mají tam i ceníček). Zde by měla být kvalita zaručena. Jestli to začalo dělat po servisu, tak tam nejspíše technik při servisu něco špatně nastavil. Pro info a další jednání s techniky: máte kotel Vitodens 222-F Typ: WS2B a prostorový regulátor Vitotrol 200A.
Proveďte kontrolu parametrů, případně nastavte mnou doporučené hodnoty. Při změně si zapište i stav před změnou.
Všeobecně/Skupina „1“
00:2
51:0
8F:0
Kotel/Skupina „2“
06… Omezení max. teploty kotlové vody (určeno kódovací zástrčkou kotle)
Topný okruh/Skupina „5“
b0:0
b5:0
C5:20
C6: max. teplota z kotle - standardně 74°C
b2:8
E6… (měli bychom se pohybovat 80-100%)
S tímto nastavením nevidím důvod, proč by to nemělo jít na vyšší teploty. Dejte vědět, jak jste dopadl.

   Dobrý večer, tak jsem se snažil nastavit Vaše doporučené hodnoty, akorát mi nejdou nastavit dvě hodnoty a to: 51:0 a E6 - tyto hodnoty se hned přeskočí na další hodnotu v pořadí. Bohužel se nic nezměnilo, kotel zase topí max. na 48 stč., pokud snížím sklon křivky, tak na to reaguje a teplota kotle se sníží, ale naopak se to přes 48 st. C nedostane. Přesto Vám moc děkuji za snahu mi pomoci a přeji Vám vše dobré. Zkusím kontaktovat přímo servis Viessmann, jak jste mi poradil.

Odesílatel: jarda@worldonline.cz

Komentáře

Rovnaky problem

Dobry den, chcem sa takisto spytat. Kedze mam rovnaky problem ako je opisany vyssie.
Kotol Viessmann 222-W, typ B2LA-19, s jednotkou Vitotronic 100 HC1B. To cele spina a vypina radio termostat Salus T105RF. 
Aj ked na ovladani kotla nastavim teplotu vykurovacej vody na 55 stupnov, tak kotol udrziava nieco okolo 30. Co je malo a tym padom v byte mam teplotu 19-20.
Kotol vykuruje 3 radiatory (3 izby) + kupelnu. Co sa tyka vykonu, urcite to musi zvladata, kedze isty cas bol v prevadzke bez termostatu a vtedy vedel rozohriat radiatory aj na 60 stupnov, pokial som to rucne nastavil. Teraz akoby moje nastavenie ignoroval.

Dakujem za akukolvek radu.