Obsazení paměti generátoru Detstudio 1.8.3

Ukazatel obsazení paměti generátoru Windows W10 32bitUkazatel obsazení paměti generátoru Windows W10 64bitKamarád mi poslal náhledy na okno generace, kdy stejný SW generoval na Windows W10 32bit a Windows W10 64bit a výsledek byl různý. Je to správně?
Pro informaci programátorům zde přináším mírně upravenou konverzaci se supportem firmy AMiT:AMiT: Bohužel ano. Ukazatel obsazení paměti generátoru přiděluje čistě OS Windows. S tím my nedokážeme nic udělat.
Jaroslav Valter: Takže na 32bit systému můžu vygenerovat 2x tak velký program?
AMiT: Jak se to vezme. Pokud používáš hlavně RS procesy, tak ano. Ty totiž tu paměť generátoru majoritně využívají. Obrazovky ani ST procesy ne. Respektive čáry v RS = pomocné proměnné = někde nějaká potřebná paměť = paměť generátoru.
Jaroslav Valter: Takže mi z toho vychází, že "krabičkáři" by měli používat 32bit operační systém. Zajímavá informace, která nikde není. To snad někam napíšu já…
AMiT: Protože 1) jsme to dlouho nevěděli ani my 2) 32 OS nový už pomalu neseženeš 3) tento třetí progress bar jsme tam doplnili relativně nedávno a hlavně 4) v další verzi DS už tohle nebude problém - ten jsme vyřešili jinak.
Jaroslav Valter: 13,6% a 29,5% se mi zdá jako velký rozdíl. Mě to připadalo spíš jako chyba ve výpočtu.
AMiT: Souhlasím, že většinou to jsou poloviční a 2x větší velikosti ale opravdu nelze říct, jak si jeho aktuální Windowsy "namyslely", kolik že přidělí paměť generátoru.
Jaroslav Valter: To jsou věci. Taky to nemáte jednoduché…