Oprava řídící jednotky TECH

   Dobrý den, měl bych velikou prosbu ... Kotel začal hlásit vysokou teplotu mosfet ... a ještě co jsem koukal tak si to vzala myš trochu do parády ... chybu to nahlásí třeba jednou týdně a v druhém případě třeba pětkrát za hodinu ... Chci se zeptat jaké jsou možnosti ... Děkuji moc.

   Dobrý večer, není mi jasné, co myslíte tím „řídicí jednotka TECH“. Typoval bych regulaci kotle TERMO-TECH, ale to hádám…
Jako první zkontrolujte teplotu v okolí elektroniky. Měla by být do 40°C. Není nikde poškozená izolace a kotel nadměrně neohřívá řídicí elektroniku? Většinou bývá problém jednoduchého rázu a musí se začít nejjednoduššími vysvětleními problému ;-)
   Pokud bude chyba v řídicí elektronice máte cca tyto možnosti a postupoval bych takto: Jako první bych kontaktoval vašeho servisního technika kotle. Pokud to nepomůže, tak výrobce kotle. Když ani jedno nevyjde, tak opraváře televizí, to bývají šikovný kluci, kteří by si s tím měli poradit, nebo jiného šikovného elektrikáře, který bude mít čas a chuť se na to kouknout.

Odesílatel: mira@centrum.cz

Komentáře