Ovládání kotle VITODENS 111-W B1LB-19

   Dobrý den, prosím o radu. Mám kotel VITODENS 111-W B1LB, prostorové termostaty Salus SQ610, jsou připojeny na svorkovnici Salus KL08RF, ta je propojena s termoelektrické pohony TP30NC-230V. Vše je připojeno k bráně SALUS UGE600. U kotle je připojen přijímač Salus iT600RF. A teď prosím skrze ovládání kotle, kam přesně připojit iT600RF a jak nastavit kotel? Mockrát děkuji za radu.

   Dobrý den, iT600RF má klasický beznapěťový kontakt. Tento kontakt připojte na svorkovnici kotle X1 – svorky 1 a L (vyndejte propojovací můstek). Upozorním, že pracujete se síťovým napětím 230V, proto by měl provést zapojení kvalifikovaný elektrikář a špatné zapojení může zničit elektroniku kotle. Zapojení by mělo fungovat bez jakéhokoli dalšího nastavení kotle.

   Dobrý den, takto máme zapojeno, zatím jsme raději nepouštěli. Je to tak správně? Jakou ještě prosím na kotli nastavit teplotu, máme podlahové topení? Pak jsem se prosím ještě chtěl zeptat, lépe regulovat, když máme tuto sestavu asi nelze, ze? Popřípadě i TUV?
Mnohokrát děkuji, s pozdravem a přáním krásného dne.

   Dobrý den, v kotli je to OK. V Solus RX10RF je zapojení na 90% OK, ale pro jistotu bych potřeboval fotku bez připojených kabelů, abych viděl popis svorek (do 2016 bylo jiné zapojení). Poté kabely pro jistotu popsat, co je napájení 230V a co kontakt do kotle, aby nedošlo k záměně.
   Výstupní teplota z kotle by měla být měněna podle tepelných ztrát objektu (napsal jsem o tom tuny článků). K tomu slouží ekvitermní regulace (snímač venkovní teploty). Teplota topné vody do podlahového topení by neměla překročit teplotu která je uvedena v projektu topení. Pokud není uvedena počítejte s maximální teplotou cca 40–45°C.
Co se týká vylepšení, jedno jsem popsal (ekvitermní regulace teploty topné vody z kotle) a další mě moc nenapadá, protože řešení od Salus Controls nepoužívám.
Případné otázky číslujete, lépe se na to odpovídá.

Odesílatel: ales@email.cz