Plynový kotel + Boiler + Krb

   Dobrý den, mám dotaz ohledně propojení plynového kotle (Dakon DAGAS 02-24 CT) + teplovodní krbová vložka (Idro 50) + Boiler (Dražice OKC 125 NTR/HV). Případně jak tuto sestavu efektivně regulovat. Děkuji.

   Dobrý den, začal jste od konce :-( Správný postup je takový, že se udělá projekt topení, kde se určí podle konkrétního případu výkon a typ jednotlivých zdrojů tepla, jejich zapojení a navazující technologie. Doporučuji nechat si zpracovat prováděcí projekt topení. Následně lze navrhnout vhodnou regulaci. Jiný postup je cesta do pekel a následně nebudete spokojen buď s funkcí, spotřebou nebo bezpečností. Doba kdy zdroje tepla nepotřebovali ideální podmínky, nehledělo se na spotřebu, a tudíž nebyla regulace skoro potřeba je dávno pryč. Bez projektu není za správnou funkci nikdo zodpovědný a je to sázka do loterie, na jakého topenáře narazíte a na kolik problémů si zaděláte.

   Dobrý den, děkuji za email. Ano, ideální by byl vypracovaný projekt, omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil, jedná se o otopnou soustavu již v provozu - ovšem původní plynový kotel Panther 24 (12) KTO jaksi dosloužil - ale bylo zde možné propojení kotle se zásobníkem (3cestný ventil s motorem) a akumulační ohřev.
   Ovšem u staronového Dakonu DAGAS 02-24 CT je řešena příprava teplé vody průtočným ohřevem - otázka byla spíše o propojení s Dražickým OKC 125 NTR/HV, ale ohřívač je již také za svojí průměrnou životností.
   Krbová vložka se odstavuje ručně (ventily + klapky). V letním období se nevyplatí kvůli ohřevu bojleru roztápět krb – ale i to lze, když je nouze :), prostě nebýt závislý na jednom zdroji tepla.
Jinak základní „regulace“ Termostat Honeywell CM907 umí počet cyklů za hodinu a lze prý ovládat pomocí telefonu, přepínat mezi programem a pevně nastavenou hodnotou. Bohužel telefonní terminál není dodáván firmou Honeywell.
A ano, doba, kdy se nehledělo na spotřebu je dávno pryč..., a proto čekám na vaše poznatky v nové knize. Děkuji za vaši listárnu a přeji hezký den.

   Dobrý den, když se nebudeme bavit o strašném „bastlu“, tak kotel Dakon DAGAS 02-24 CT nelze přestavět na akumulační přípravu TUV (lze to jen dodělat u RT – jiná vnitřní konstrukce).
   K termostatu Honeywell CM907 lze připojit jakýkoli (telefonní) spínač (beznapěťový kontakt) na přídavnou svorkovnici, kterou ovšem musíte mít (příslušenství). Protože i tento termostat je na kraji své životnosti, tak si nemyslím, že je rozumné do něj jakkoli investovat.

Odesílatel: ercogo@gmail.com