Plynový kotel Buderus – bezdrátový termostat EMOS P5623

   Dobrý den, prosím o informaci, z důvodu umístění krbu v obývací místnosti, kde je umístěna regulace teploty plynového kotle Buderus Logamax UO 52. 24T, pomocí kabelu, chci kotel ovládat z jiné místnosti pomocí bezdrátového termostatu. Můžete prosím uvést jaký typ bezdrátového termostatu mám pořídit a jak ho zapojit? Byl mi doporučen Emos-p5623. Samozřejmě původní ovládání z obýváku odpojit. Velmi Vám děkuji za jakoukoliv odpověď.

   Dobrý den, když vám byl doporučen EMOS P5623, tak popíši jeho připojení. Protože pracujeme se síťovým napětím 230V, tak musí být kotel při připojování vypnutý a připojení musí provést kvalifikovaný elektrikář.
Zapojení: svorka kotel [Ns] – svorka termostat [N]; svorka kotel [Ls] – svorky termostatu [L] + [COM]; svorka kotel [LR] – svorka termostat [NO].

   Dobrý den pane Valtr, děkuji za informaci. Jenom taková možná zbytečná otázka. Kotel je kombinovaný a ohřívá i vodu. Jeho přepojením s bezdrátovým termostatem nebude mít vliv na ohřev vody?

   Dobrý večer, doplním podrobnosti: vyjměte klemu v kotli mezi [Ls] a [LR]; připojení prostorového termostatu na svorky [LR]/[Ls]/[Ns] nebude mít vliv na ohřev vody (TUV).

Odesílatel: e1@seznam.cz