Plynový ohřívač na VZT

Dobrý den, musím Vás pochválit za věcný obsah webu o regulaci.
Chtěl bych se zeptat, zdali jste někdy neřešil plynulé řízení plynového ohřívače (s bypassem na konstantní teplotu) vzduchotechnické jednotky.
A nevěděl byste pár rad jak na to, popřípadě nějaký link o této problematice.

Dobrý den, link je jednoduchý :-)
http://shop.ben.cz/cz/151260-regulace-v-praxi.aspx
Právě z opakujících dotazů vznikla tato knížka. Myslím si, že tam najdete plno zajímavých podnětů a zároveň i odpověď na vaši otázku.
Aby to nevypadalo, že jsem vás odbyl, tak jen základní rady:
1) Pokud je ohřívač v provozu, musí přes něj téct vždy dostatečné množství foukaného vzduchu, jinak dojde k jeho přehřátí. Nejlepší je regulovat výkon hořáku a teplotu jen jemně dolaďovat by-passem. SW tím souvisí i bezpodmínečné zapojení havarijních termostatů před a za hořákem (většinou už osazeno při výrobě VZT).
2) Při odstavení jen odstavit hořák a ještě nechat v provozu ventilátory, aby došlo k vychlazení hořáku. Důležité pro životnost hořáku a zároveň vám mohou i vypadávat havarijní termostaty. Vychlazování provádět od poklesu teploty a zároveň minimální čas pokud byl hořák v provozu.
*) Toto jsou asi základní věci, kde se plynový ohřívač liší od vodního. V podstatě můžete postupovat jako u elektrického ohřívače. Popis řídícího algoritmu by měl být též v knize.


Díky moc za ochotu. Je mi jasný že Vás každý otravuje :)
A hlavně děkuju za knížku, hned si jí pořídím.

Odesílatel: honza@gmail.com