Pokojový Wifi termostat Me81H

   Dobrý den používal jsem do současnosti bateriový programovatelný termostat k el. kotli Dakon Daline PTE 10. Ovládání spínání bylo jednoduché dvoužilové, kdy jedna žíla byla živá. zakoupil jsem digitální s wifi, samostatné napájený, me81H,16 WIFI. Hraji si s tím celý víkend. zkusil jsem samostatné napájení a připojení spínacího kabelu, což vyhazuje jistič. připojení napájení z ovládacího kabelu sice termostat zapne, ale nespíná.

   Dobrý den, k připojení tohoto termostatu potřebujete 3 vodiče. Ten „živý“ dáte na svorku (4) prostorového termostatu. Druhý dáte na svorku (1) spínaná fáze. Dále potřebujete střední vodič pro napájení, který připojíte na svorku (3) v pokojovém termostatu a v kotli na svorku N (3). Upozorňuji, že toto by už měl dělat elektrikář. Nevhodně si „hrajete“ se síťovým napětím 230V. Snad jste ještě nic nezničil :-(
   Pokud máte jen dva vodiče ke kotli, tak použijete externí napájení na svorky (3) a (4) a ze svorky (1) půjde ovládací napětí do kotle („živý“ ukončete ve svorce). Napájení i kotel musí být na stejné fázi, jinak tam budete mít sdružené napětí 400V a bude velká rána (něco určitě odejde!). Zde by to měl určitě dělat elektrikář.

Odesílatel: david@gmail.com